Czas zacząć przygotowania do Wielkanocy! Czy są chętni aby połączyć przyjemne z pożytecznym i mieć najpiękniejsze i największe jajo świątecznym koszyczku???
Jeżeli tak, to zapraszamy serdecznie na spotkanie do Afrykarium 8 kwietnia (11.00 – 15.00 Sala Mleczna). Opowiemy historię ratowania pięknych ptaków
żyjących w dalekiej Indonezji: sroki jawajskiej i szpaka czarnoskrzydłego, których przekleństwem stała się niezwykła uroda, a przede wszystkim wspaniały
śpiew… Pokażemy również jak uroczym pingwinom w
Afryce szkodzą zmiany klimatyczne i nieodpowiedzialne ludzkie zachowanie.
Słuchając opowieści, oglądając zdjęcia i filmy, dzieci będą mogły wspólnie tworzyć pisanki. Pragniemy tą akcją wesprzeć projekty ratowania ptaków na Jawie
przez Fundację Cikananga oraz w Południowej Afryce przez Fundację SANCCOB. Pieniądze zebrane podczas spotkania i malowania pisanek pomogą je ocalić !!!

Dla najhojniejszych darczyńców przygotowaliśmy nie lada nagrody: wydmuszki jaj strusi, które imponują wielkością i kolorem. Z pewnością staną się bardzo oryginalną ozdobą Wielkanocnego koszyczka i stołu.

Anna Mękarska