Szanowni Państwo

Serdecznie zapraszam  do wzięcia udziału w spotkaniu „ZOO i DODO na ratunek”, które odbędzie się we wrocławskim ZOO w  piątek 13 pażdziernika o godz. 17.00.

Tematem pierwszego po wakacyjnej przerwie spotkania będzie ochrona świneczki karłowatej. Do Wrocławia z Indii przyjeżdża szef programu ochrony tego najmniejszego gatunku dzikich świń na świecie dr Parag Deka. Dowiemy się
w jaki sposób można uratować gatunek, którego liczebność spadła do 250 sztuk. Z pierwszej ręki poznamy historię walki o przetrwanie krytycznie zagrożonego gatunku. Obejrzymy unikatowe zdjęcia i filmy wykonane w Assamie. Niełatwo jest uchwycić tak rzadkie, szybkie i małe zwierzę!
Świneczek karłowatych nie ma żaden ogród zoologiczny na świecie, więc tym razem po spotkaniu zaprosimy Państwa do kuzynów świneczek czyli pekari chaco i świń rzecznych. Odwiedzimy też nosorożce indyjskie – kolejny gatunek zagrożony wyginięciem, a znajdujący ostoję w Assamie.

Chcemy, aby spotkania „Zoo na ratunek” pomagały ratować ginące gatunki zwierząt, więc nie pobieramy opłat za wstęp do ZOO, lecz prosimy Państwa o wsparcie tego celu.

Przed spotkaniem prosimy o wpłatę darowizny na specjalne konto Fundacji Zoo
Wrocław DODO:  89 1020 5226 0000 6102 0547 2040 z dopiskiem DAROWIZNA.

Dzięki Państwa pomocy Fundacja DODO wesprze projekt ratowania świneczki karłowatej!

Wejście do Zoo przez bramę służbową od godz. 16.00.

Po spotkaniu będzie można kupić pamiątki ekologiczne z Wietnamu, Laosu i Indonezji!

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu i zachęcenia rodziny i znajomych!

Anna Mękarska

Specjalista ds. ochrony zwierząt