Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym w tym roku spotkaniu „ZOO i DODO na ratunek”, które odbędzie się we wrocławskim ZOO w piątek 16 lutego o godz. 17:00.

W zimowy wieczór przeniesiemy się do ciepłych mórz, oceanów i jezior, aby przedstawić ich mieszkańców, którym na skutek zanieczyszczenia wód, zmian klimatycznych i niewłaściwie prowadzonemu rybołówstwu grozi zagłada.

Po najciekawszych zbiornikach wodnych Afrykarium oprowadzi nas Prezes wrocławskiego ZOO Radosław Ratajszczak – twórca projektu badania i ochrony fauny jeziora Taal. Zaprezentujemy hodowlę rekinów, wielkich orleni oraz bardzo rzadkich pielęgnic, które można spotkać tylko we
wrocławskim ZOO.

Chcemy, aby spotkania „Zoo i DODO na ratunek” pomagały ratować ginące gatunki zwierząt, więc nie pobieramy opłat za wstęp do ZOO, lecz prosimy Państwa o wsparcie tego celu.

Przedspotkaniem prosimy o wpłatę darowizny na specjalne konto Fundacji ZOO Wrocław DODO: 89 1020 5226 0000 6102 0547 2040 z dopiskiem DAROWIZNA – JEZIORO TAAL. Pieniądze w całości przekażemy na projekt ochrony fauny
jeziora Taal!

Wejście do Zoo przez bramę służbową od godz. 16.00.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu i zachęcenia rodziny i znajomych!

Anna Mekarska

Conservation Coordinator

Wroclaw Zoo