Bransoletki ręcznie wykonane przez kobiety z Laosu dla Stowarzyszenia Anoulak. fot. M. Gondek Aktualności,Anoulak,Dodo,Sklep

Bransoletka z gór Annamskich!

Ręcznie wykonana biżuteria prosto z Laosu

Wpłać 200 zł na naszej zrzutce aby otrzymać ręcznie wykonaną bransoletkę z gór Annamskich! Pomóż nam ratować dzikie, zagrożone wyginięciem, mało poznane gatunki zwierząt w Azji i Afryce – czyli w miejscach gdzie kłusownictwo i nielegalny handel osiągają niewyobrażalne rozmiary!

Każda bransoletka jest unikatowa, zaprojektowana i wykonana z pasją i kreatywnością przez kobiety z Laosu. Ta piękna biżuteria wykonana jest z lokalnie wytwarzanego materiału (batiku), zawieszek (charms) i nasion.

Kup rękodzieło wspierające wspaniałą sprawę zarówno dla ludzi jak i przyrody! Wytwarzanie biżuterii sprawia, że mieszkańcy Laosu rzadziej kłusują, ponieważ posiadają alternatywne źródło dochodu ze sprzedaży rękodzieła do Europy. Stowarzyszenie Anoulak gwarantuje wysoką jakość bransoletek.

Bransoletki ręcznie wykonane przez kobiety z Laosu dla Stowarzyszenia Anoulak. fot. Anoulak

Rękodzieło laotańskich kobiet

Wytwarzanie bransoletek w Laosie to inicjatywa Stowarzyszenia Anoulak. Celem jest zapewnienie umiejętności i alternatywnych dochodów kobietom ze społeczności Nakai w Laosie.

Bransoletka ręcznie wykonane przez kobiety z Laosu dla Stowarzyszenia Anoulak. fot. Anoulak

Dzięki 3-tygodniowym warsztatom produkcji biżuterii kobiety i młodzież nauczyły się tworzyć przepiękne bransoletki. Całość wyprodukowanego w ramach warsztatów rękodzieła została zakupiona przez Stowarzyszenie Anoulak, przynosząc społeczności alternatywny dochód. Bransoletki są następnie sprzedawane za pośrednictwem partnerów stowarzyszenia w Europie (i na całym świecie), głównie ogrodów zoologicznych. Jest to również świetny sposób dla Stowarzyszenia Anoulak na zbieranie funduszy, które następnie są ponownie inwestowane w projekt rękodzielnictwa w Laosie.

Zrzutka - Fundacja Zoo Wrocław Dodo - Ratujmy ginące gatunki zwierząt!

Nie zdołamy ocalić od zagłady wszystkich zagrożonych gatunków zwierząt, jednak zróbmy wszystko, aby jak najmniej z nich podzieliło los ptaka dodo wytępionego w XVII wieku przez bezmyślność człowieka!

Ostatnie czasy pokazały, że los tych zwierząt nie powinien być nam obcy nie tylko ze względu na troskę o bioróżnorodność naszej ziemi, ale też ze względu na bezpieczeństwo nas wszystkich. W ekstremalnie trudnych warunkach chcemy ocalić lemury katta, pangoliny, niedźwiedzi himalajskie i malajskie, duki wspaniałe, pingwiny przylądkowe, pantery mgliste, lori, żółwie i dzioborożce. Potrzebne są pieniądze nie tylko na akcje ratunkowe, ale też utrzymanie zwierząt w centrach rehabilitacji, które w skutek pandemii znalazły się w bardzo trudnej sytuacji materialnej. 

Więcej informacji o naszych projektach w zakładce PROJEKTY