Aktualności,Dodo

Zoo i Dodo na ratunek zwierzętom Azji w czasie pandemii

Dlaczego wybuchła pandemia i co oznacza dla ochrony dzikich zwierząt w Azji?

Serdecznie zapraszamy na spotkanie „Zoo i Dodo na ratunek zwierzętom Azji w czasie pandemii”!

Od wielu lat prowadzimy i wspieramy projekty ochrony zwierząt zagrożonych wyginięciem w Azji, w tym pangolinów. Jak wielu biologów możemy powiedzieć dzisiaj: a nie mówiliśmy?! Podzielimy się z Państwem naszą wiedzą i przedstawimy najnowsze informacje z projektów prowadzonych przez Zoo i Dodo w Wietnamie, Laosie, w Indonezji, Malezji i na Filipinach! I ostrzegamy, wesoło nie będzie! Mimo pojawiających się w mediach informacji, sytuacja ochrony zwierząt w Azji znacznie się pogorszyła! Wiemy to od osób będących teraz w terenie i walczących o przetrwanie endemicznej fauny Azji! Brakuje funduszy i pracowników, w wielu rejonach obowiązuje zakaz przemieszczania, władze zajęte są ochroną ludzi i ochrona zwierząt zeszła na daleki plan…

Plakat Zoo i Dodo na ratunek zwierzętom Azji w czasie pandemii

Będzie to wyjątkowe spotkanie, bo po raz pierwszy odbędzie się wirtualnie. Ogród zoologiczny jest otwarty i oczywiście zachęcamy do odwiedzin i obcowania z naturą, ale nie chcemy organizować spotkań w sali wykładowej, aby nie narażać Państwa na niebezpieczeństwo.

Spotkanie odbędzie się na Facebooku Zoo oraz Dodo oraz 29 lipca o godzinie 17:00, poprowadzą je Prezes Zoo Wrocław Radosław Ratajszczak i Prezes Fundacji Dodo Anna Mękarska. Będzie możliwość zadawania pytań pod relacją na żywo, na które w miarę możliwości odpowiemy. Chętnych do udziału w tym wyjątkowym spotkaniu prosimy o wpłatę darowizny na specjalne konto Fundacji Zoo Wrocław Dodo: 89 1020 5226 0000 6102 0547 2040 z dopiskiem DAROWIZNA – AZJA.

Pieniądze w całości przekażemy na projekt ratowania zwierząt w Azji w: Save Vietnam’s Wildlife, Anoulak, Free the Bears, Hutan, Katala, Kukang, Prigen.

Założyliśmy zbiórkę pieniędzy na wsparcie projektów ratowania zwierząt w Azji i Afryce w dobie pandemii.

Można też wesprzeć projekt budowy wybiegu dla niedźwiedzi w Laosie.