Program ochrony pingwinów przylądkowych

Program ochrony pingwinów przylądkowych

Nazwa gatunku: PINGWINY PRZYLĄDKOWE Nazwa naukowa: Spheniscus demersus Kraj: RPA Strona projektu: www.sanccob.co.za   Program ratowania pingwinów przylądkowych w stacji SANCCOB (Southern African Foundation for the Conservation of Coastal Birds) Powołana w 1968 roku organizacja zajmuje się ochroną ptaków morskich u wybrzeży Afryki Południowej. Najwięcej uwagi, sił i środków skupionych jest na ratowaniu pingwinów przylądkowych (Spheniscus demersus)

Opis

Nazwa gatunku: PINGWINY PRZYLĄDKOWE
Nazwa naukowa: Spheniscus demersus

Kraj: RPA

Strona projektu: www.sanccob.co.za

 

Program ratowania pingwinów przylądkowych w stacji SANCCOB (Southern African Foundation for the Conservation of Coastal Birds)
Powołana w 1968 roku organizacja zajmuje się ochroną ptaków morskich u wybrzeży Afryki Południowej. Najwięcej uwagi, sił i środków skupionych jest na ratowaniu pingwinów przylądkowych (Spheniscus demersus) z katastrof ekologicznych, spowodowanych wyciekami ropy z tankowców. Do tej pory fundacja uratowała ponad 90 000 morskich ptaków różnych gatunków, które bez pomocy człowieka, oblepione ropą, nie miałyby najmniejszych szans na przeżycie. Kolejnym zagrożeniem dla pingwinów w Afryce Południowej jest przełowienie przybrzeżnych wód oceanu. Pary lęgowe nie są w stanie wykarmić młodych, gdy w najbliższym otoczeniu nie ma wystarczającej ilości ryb.

Każdego roku SANCCOB ratuje setki odrzuconych, zbyt późno wyklutych lub osieroconych piskląt tońców. Zajmuje się też sztuczną inkubacją znalezionych, porzuconych jaj. Od 2006 roku, w którym powstał projekt, fundacja SANCCOB uratowała i wypuściła do naturalnego środowiska prawie 4000 piskląt!
Wrocławskie Zoo wspiera działalność SANCCOB od 2015 roku. Przez dwa lata podczas wielkanocnych akcji udało się zebrać pieniądze na adopcję 43 pingwinów. Zoo wysłało też do Afryki opiekuna pingwinów, by tam na miejscu pomagał ratować osierocone pisklęta.

W listopadzie 2017 roku, wrocławskie zoo wysłało Pawła Boreckiego – opiekuna pingwinów i kotików do RPA. Jego zadaniem było wsparcie fundacji #SANCCOB, ratującej ptaki morskie, w opiece nad porzuconymi pisklętami pingwinów przylądkowych. Dodatkowa para rąk jest często najcenniejszym wsparciem, gdyż bez pomocy człowieka, ptaki te nie miałyby najmniejszych szans na przeżycie.

Teraz także Fundacja Zoo Wrocław – DODO włącza się w akcję ratowania pingwinów przylądkowych. Jeśli chcesz przyłączyć się do nas możesz wpłacić pieniądze na konto Fundacji:
PKO Bank Polski SA 1 o/Wrocław
nr konta: 89 1020 5226 0000 6102 0547 2040
z dopiskiem PINGWINY

Scroll Up
Koszyk Przedmiot został usunięty. Cofnij
  • No products in the cart.