PANTERY ŚNIEŻNE, PANTERY MGLISTE I MANULE WYGRAŁY!!!

1000 uczestników! Tylko tych dorosłych, do tego prawie 200 dzieci! Miliony uśmiechów! Wygrali wszyscy spędzając zdrowo i miło czas w ZOO Wrocław na #WildrunRun2018 – ratujmy zwierzęta Azji.
Ale tak naprawdę wygrały one: pantery śnieżne, pantery mgliste i manule! Już wkrótce podsumowanie finansowe, powiemy Wam ile pieniędzy, dzięki biegowi, przekażemy na ich ochronę w naturalnym środowisku: Snow Leopard Trust, Hutan i PICA.
Gratulacje dla zwycięzcy (z najlepszym czasem 35:12) Pawła Pelca – zwycięzcy również z zeszłego roku!!! Pośród Pań najszybszą panterą była Agnieszka Osmolak!!!

Wielkie podziękowania dla WSZYSTKICH biegaczy, dla: ZOO Wrocław, Pro-Run Wrocław i oczywiście dla sponsorów: www.wildrun.eu
 

Anna Mekarska
Conservation Coordinator
Wroclaw Zoo

ZOO I DODO NA RATUNEK PANTEROM

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w pierwszym po wakacjach spotkaniu „ZOO i DODO na ratunek”, które odbędzie się we wrocławskim zoo w piątek 12 października.
Podczas wakacji do wrocławskiego zoo przyjechali nowi mieszkańcy: pantery śnieżne i mgliste. Chcemy Państwu przedstawić te piękne i zagrożone wyginięciem koty azjatyckie. Już budując Terytorium Panter braliśmy pod uwagę ochronę tych gatunków w naturalnym środowisku.
Wrocławskie Zoo i Fundacja DODO wspierają program ochrony panter śnieżnych prowadzony przez Snow Leopard Trust oraz projekt badawczy panter sundajskich prowadzony przez organizację Hutan. Wykład rozpocznie się o godz. 17.00.
Przed wykładem o godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie z opiekunami zwierząt drapieżnych, którzy przedstawią nam swoich najnowszych podopiecznych i oprowadzą po Terytorium Panter.
Chcemy, aby spotkania „Zoo i DODO na ratunek” pomagały ratować ginące gatunki zwierząt, więc nie pobieramy opłat za wstęp do ZOO, lecz prosimy Państwa o wsparcie tego celu.
Przed spotkaniem prosimy o wpłatę darowizny na specjalne konto Fundacji ZOO Wrocław DODO: 89 1020 5226 0000 6102 0547 2040 z dopiskiem DAROWIZNA – PANTERY.
Pieniądze w całości przekażemy na projekty ochrony panter śnieżnych i mglistych oraz manuli.!
Wejście do ZOO przez bramę służbową od godz. 15: 00. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu i zachęcenia rodziny i znajomych!
Anna Mękarska
Specjalista ds. ochrony zwierząt
Zoo Wrocław

ZOO I DODO NA RATUNEK ŻÓŁWIOM BŁOTNYM

 

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wakacyjnym spotkaniu „ZOO i DODO na ratunek”, które odbędzie się we wrocławskim ZOO w piątek 13 lipca.

Będzie to wyjątkowe spotkanie z rodzimą fauną i jej badaczami i obrońcami!

Wrocławskie Zoo i Fundacja DODO wspierają program ochrony żółwia błotnego (Emys orbicularis) prowadzony przez Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra”.
Żółwie błotne będące jedynym naturalnie występującym żółwiem w Polsce, są objęte ścisłą ochroną w naszym kraju od 1935 roku. Mimo ochrony nadal są sklasyfikowane w „Polskiej czerwonej księdze zwierząt” jako gatunek bardzo wysokiego ryzyka, zagrożony wyginięciem. O projekcie CHELONIA
prowadzonym w Wielkopolsce opowiedzą jego twórcy: Borys Kala i Anna Grebieniow.

Wykład rozpocznie się o godz. 17.00.

Po wykładzie ok godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie z żółwiami błotnymi w Odrarium i Terrarium. Opiekunowie żółwi zaprezentują też najciekawsze gatunki hodowane we wrocławskim Zoo!

Chcemy, aby spotkania „Zoo i DODO na ratunek” pomagały ratować ginące gatunki zwierząt, więc nie pobieramy opłat za wstęp do ZOO, lecz prosimy Państwa o wsparcie tego celu.

Przed spotkaniem prosimy o wpłatę darowizny na specjalne konto Fundacji ZOO Wrocław DODO: 89 1020 5226 0000 6102 0547 2040 z dopiskiem DAROWIZNA –
ŻÓŁWIE BŁOTNE.

Pieniądze w całości przekażemy na projekt CHELONIA!

Wejście do ZOO przez bramę służbową od godz. 16.00.

 

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu i zachęcenia rodziny i znajomych!

Anna Mekarska

Specjalista ds ochrony zwierząt

Conservation Coordinator

Wroclaw Zoo

ZOO I DODO NA RATUNEK ZWIERZĘTOM MADAGASKARU

 
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w ostatnim przed wakacjami spotkaniu „ZOO i DODO na ratunek”, które odbędzie się we wrocławskim ZOO w  piątek 15 czerwca.

Przeniesiemy się na Madagaskar, który z jednej strony jest piękną i egzotyczna wyspą pełną endemicznej przyrody, z drugiej jednym z najbardziej niszczycielsko eksploatowanych ekosystemów na Ziemi.
Wrocławskie ZOO i Fundacja DODO wspierają projekty ratowania lemurów katta w stacji Reniala oraz rehabilitacji 10 000 skonfiskowanych żółwi promienistych przez Turtle Survival Alliance. Obydwa gatunki do niedawna uważane były za dosyć pospolicie występujące w naturze i hodowlach. Niestety w ostatnich dziesięcioleciach, na skutek nielegalnego handlu zwierzętami, ich liczebność drastycznie spadła.

Na wykładzie o godz. 17.00 zaprezentujemy Państwu najnowsze informacje z tych projektów.

Po wykładzie ok. godz. 18.00 zapraszamy do pawilonu Madagaskar, gdzie opiekunowie opowiedzą nam o przedstawicielach fauny Madagaskaru zamieszkujących wrocławskie ZOO. Ze specjalną wizytą udamy się też do bohaterów naszego spotkania czyli lemurów katta i żółwi promienistych.

Chcemy, aby spotkania „Zoo i DODO na ratunek” pomagały ratować ginące gatunki zwierząt, więc nie pobieramy opłat za wstęp do ZOO, lecz prosimy Państwa o wsparcie tego celu.

Przed spotkaniem prosimy o wpłatę darowizny na specjalne konto Fundacji ZOO Wrocław DODO: 89 1020 5226 0000 6102 0547 2040 z dopiskiem DAROWIZNA – LEMURY lub ŻÓŁWIE – w zależności od tego, który projekt chcecie Państwo wesprzeć.
Pieniądze w całości przekażemy na projekty ochrony lemurów i żółwi na Madagaskarze!
Wejście do ZOO przez bramę służbową od godz. 16.00.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu i zachęcenia rodziny i znajomych!

Anna Mekarska

Conservation Coordinator

Wroclaw Zoo

DZIEŃ GATUNKÓW ZAGROŻONYCH

Dzień zagrożonych gatunków
Nie sposób świętować tego dnia, bo ludzkość nie ma się z czego w tym dniu cieszyć, ani z czego być dumna… Wymieranie gatunków jest naturalnym procesem, lecz nasz gatunek – Homo sapiens -przyspieszył ten proces tysiąckrotnie!
Od 1900 roku straciliśmy prawie 500 gatunków zwierząt (158 ryb, 146 płazów, 80 ptaków, 69 ssaków i 24 gadów)! A w ostatnich tysiącleciach były to zaledwie 2 gatunki na 100 lat…
Lista zagrożonych gatunków ciągle rośnie. W 2017 roku w czerwonej księdze publikowanej przez Międzynarodową Unię Ochrony Przyrody znalazły się na niej 24 431 gatunki!
Ptak dodo będący „patronem” fundacji powołanej przez wrocławskie zoo zobowiązuje nas do działania. Chcemy się pochwalić naszymi sukcesami i prosić o wsparcie!
Od kilku lat pomagamy ratować zagrożone wyginięciem pingwiny przylądkowe (Spheniscus demersus) w Afryce. Dzięki wsparciu naszych darczyńców udało nam się „zaadoptować” ponad 50 piskląt, które po odchowie wróciły do oceanu. W zeszłym roku wrocławskie zoo wysłało do Kapsztadu opiekuna pingwinów, który ratował osierocone i porzucone pisklęta.
Wrocławskie Zoo i Fundacja DODO są fundatorem projektów badania i ochrony endemicznej fauny Azji Południowo – Wschodniej – rejonu świata, gdzie wymieranie gatunków jest największe. Dzięki naszej i Państwa pomocy powstają ośrodki rehabilitacji skrajnie zagrożonych zwierząt w Wietnamie, Laosie, na Filipinach i w Indonezji.
Wielka dumą napawa sukces rozszerzenia populacji kułanów turkmeńskich (Equus hemionus kulan) w Kazachstanie. W Turkmenistanie żyje już tylko kilkaset kułanów, nieco więcej bo 4000 w Kazachstanie. Teraz udało się stworzyć nową populację w rezerwacie przyrody Altyn Dala. Wrocławskie zoo koordynuje program hodowli kułanów turkmeńskich w ogrodach zoologicznych (żyje ich tutaj 130) oraz wspiera finansowo projekt w Kazachstanie!
Ratujemy zwierzęta konfiskowane przemytnikom. W 2015 roku opiekunka gadów wrocławskiego zoo wzięła udział w akcji ratowania 4000 krytycznie zagrożonych wyginięciem filipińskich żółwi leśnych (Siebenrockiella leytensis) na Palawanie. W zeszłym roku opiekunka małp ratowała skonfiskowane pangoliny w Wietnamie! Niestety przemyt zwierząt chronionych ciągle rośnie. Teraz pomagamy ratować 10 000 żółwi promienistych (Astrochelys radiata) odebranych przemytnikom na Madagaskarze!
W dniu zagrożonych gatunków wesprzyj jeden z naszych projektów!
Wpłać pieniądze na konto Fundacji DODO: 89 1020 5226 0000 6102 0547 2040 z dopiskiem, który projekt wspierasz!

 

ZOO I DODO NA RATUNEK WYRAKOM

 

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym spotkaniu „ZOO i DODO na ratunek”, które odbędzie się we wrocławskim Zoo w piątek 11 maja.

Myślę, że nikogo z Państwa nie musimy przekonywać, jak szkodliwy dla dzikiej przyrody jest nielegalny handel chronionymi gatunkami zwierząt. Chcemy jednak pokazać, że równie niekorzystna jest źle pojmowana turystyka ekologiczna. Wiele biur podróży oferuje bliskie spotkania z tygrysami, słoniami, lwami. Zdjęcia z lemurami, gibonami czy wyrakami też stają się częstą pamiątką z wakacji. Zwierzęta stają się przedmiotem w biznesie turystycznym, są odławiane z natury, faszerowane środkami uspokajającymi. Tylko dlatego tak spokojnie pozują do zdjęć. Na ogół
żyją bardzo krótko, a jeśli mają szczęście i zostaną skonfiskowane, przechodzą długą rehabilitację.

Zaprosiliśmy na nasze spotkanie Filipa Wojciechowskiego, doktoranta Uniwersytetu Poznańskiego, który przez 4 lata pracował na wyspie Bohol w projekcie ratowania wyraków filipińskich (Tarsius syrichta). Z pierwszej ręki dowiemy się jak wygląda ochrona przyrody na Filipinach

Wykład rozpocznie się o godz. 17.00.

Wcześniej o godz. 16.00 zapraszamy na spacer po ZOO, podczas którego odwiedzimy tygrysy, gibony, magoty, lwy i inne zwierzęta, które często cierpią z powodu przemysłu turystycznego.

Chcemy, aby spotkania „Zoo i DODO na ratunek” pomagały ratować ginące gatunki zwierząt, więc nie pobieramy opłat za wstęp do ZOO, lecz prosimy Państwa o wsparcie tego celu.

Przed spotkaniem prosimy o wpłatę darowizny na specjalne konto Fundacji ZOO Wrocław DODO:
89 1020 5226 0000 6102 0547 2040 z dopiskiem DAROWIZNA .WYRAKI.
Pieniądze w całości przekażemy na projekt ochrony wyraków
filipińskich na wyspie Bohol!

Wejście do ZOO przez bramę służbową od godz. 15.00.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu i zachęcenia rodziny i znajomych!

Anna Mekarska

Conservation Coordinator

Wroclaw Zoo

NA POMOC PINGWINOM

Dzień pingwina
25 kwietnia w Światowym Dniu Pingwina ogłaszamy akcję dla miłośników tych ptaków! Pomóżmy zbudować szpital dla południowoafrykańskich pingwinów!
Wrocławskie Zoo i Fundacja DODO współpracują z fundacją SANCCOB, która w RPA prowadzi stację ratowania ptaków morskich. Co roku do stacji trafiają setki jaj i piskląt pingwinów porzuconych przez rodziców na plaży, z powodu braku pożywienia w oceanie. Fundacja ratuje też ptaki morskie z katastrof ekologicznych (np. wycieki ropy naftowej z tankowców) i klimatycznych (np.bardzo silny sztorm latem 2017 roku). Pingwiny trafiają z powrotem do oceanu!!!
SANCCOB pilnie potrzebuje naszej pomocy! Coraz mniej pingwinów decyduje się na lęgi z powodu braku pożywienia i zmieniającego się klimatu.
Warunki, w których leczone są ptaki są bardzo prowizoryczne. Miał o tym szansę przekonać się pracownik naszego Zoo, Paweł Borecki, który w zeszłym roku pracował jako wolontariusz w SANCCOB. Konieczna stała się budowa szpitala dla ptaków morskich w Kapsztadzie, gdzie zwierzęta otrzymają fachową pomoc. Mimo licznych darowizn wciąż potrzebne są pieniądze, aby ukończyć budowę i wyposażyć szpital.

Zbieramy więc pieniądze! Jedna cegiełka to 21 zł. Zbieramy cegiełkę do cegiełki. Dla najhojniejszych „budowniczych” szpitala dla pingwinów przygotowaliśmy nagrody –
maskotki, czapki i naklejki prosto od pingwinów z SANNCOB. Pamiętajcie, aby w przelewie podać swój adres mailowy!
Wpłać darowiznę na konto Fundacji Zoo
Wrocław DODO: 89 1020 5226 0000 6102 0547 2040 z dopiskiem: darowizna
PINGWINY jan.kowalski@…pl

RATUJMY ŻÓŁWIE!!!

10 kwietnia br. władze Madagaskaru skonfiskowały 11 000 krytycznie zagrożonych żółwi promienistych (Astrochelys
radiata).

Żółwie zgromadzone były w jednym budynku na południu wyspy. Znajdowały się we wszystkich pomieszczeniach willi.
Ich ilość przytłoczyła wszystkich, którzy ruszyli z pomocą! Wszystko wskazuje na to, że przeznaczone były na sprzedaż do Azji jako zwierzęta domowe. Aresztowano trzy osoby podejrzane o nielegalny handel zwierzętami.
Żółwie przewieziono do “Villages de Tortues” gdzie trafiły pod opiekę specjalistów z Turtle Survival Alliance. Mimo starań międzynarodowej ekipy weterynarzy, opiekunów i miłośników żółwi, nie udało się uratować wszystkich zwierząt.
Jak w przypadku większości konfiskat zwierzęta są z złym stanie: odwodnione, niedożywione, poranione…

Andrew Walde z Turtle Survival Alliance, koordynator akcji ratunkowej na Madagaskarze, apeluje o pomoc finansową. Żółwie wymagają natychmiastowej pomocy weterynaryjnej, leków, środków opatrunkowych. Nie trudno wyobrazić sobie koszty wyżywienia ponad 10 000 żółwi i opieki nad nimi. Żółwie będą musiały znajdować się pod opieką ludzi wiele miesięcy zanim wyzdrowieją, przejdą badania i będą mogły być wypuszczone do natury. Po wypuszczeniu również będą wymagały monitorowania środowiska i ochrony przed ponownym schwytaniem przez handlarzy.

Gatunek jest skrajnie zagrożony wyginięciem. Został sklasyfikowany przez IUCN jako CR (Critically Endangered),
znajduje się na I załączniku Konwencji Waszyngtońskiej. Jeszcze 20 lat temu żółwie promieniste były dosyć powszechnie spotykane na Madagaskarze, można było je
obserwować blisko miast i dróg przez co stały się symbolem dzikiej przyrody napołudniu wyspy. Przyczyną bardzo szybkiego spadku populacji jest utrata siedlisk, ale przede wszystkim kłusownictwo i nielegalny handel. Żółwie trafiają głównie do Azji jako zwierzęta domowe, ale też jako przysmak…

Przypominamy: dzikie zwierzęta nie są zwierzętami domowymi! Handel i posiadanie zwierząt objętych Konwencją Waszyngtońską wymaga stosownych zezwoleń. Bez tego jest PRZESTĘPSTWEM!

ZOO I DODO NA RATUNEK DZIKIEJ PRZYRODZIE

Szanowni Państwo!

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym spotkaniu „ZOO i DODO NA RATUNEK”, które odbędzie się we wrocławskim Zoo, w piątek 13 kwietnia.

Będzie to wyjątkowe spotkanie, podczas którego omówimy problemy, z którymi mierzymy się, podczas realizacji naszych projektów ochrony zagrożonych gatunków.

Czy istnieją jeszcze na Ziemi miejsca, gdzie dzikie zwierzęta  są bezpieczne? Czy można pogodzić rozwój cywilizacyjny z ochroną przyrody? To pytania, na które odpowiedzi wspólnie poszukamy.

O godz. 17:00 prezes wrocławskiego Zoo Radosław Ratajszczak oraz ornitolog Krzysztof Kałużny zaprezentują zdjęcia z wypraw na jedną z najpiękniejszych i najlepiej chronionych wysp Oceanu Indyjskiego – Sri Lankę. Następnie opowiemy o poważnych problemach związanych z ochroną manatów w Afryce Zachodniej.

Przygotowaliśmy też wyjątkowe atrakcje!

Przed wykładem, o godz. 16:00, opiekunowie słoni indyjskich zapraszają na spotkanie z Birmą i Toto!

Na koniec wyjątkowa okazja dla miłośników manatów! Opiekunowie pozwolą nam zobaczyć wieczorne karmienie małej Lavii – pierwszego urodzonego w Polsce manata!

Pragniemy aby spotkania „ZOO I DODO NA RATUNEK” pomagały ratować ginące gatunki zwierząt, dlatego nie pobieramy opłat za wstęp do zoo, lecz prosimy Państwa o wsparcie tego celu.

Przed spotkaniem prosimy o wpłatę darowizny na specjalne konto Fundacji Zoo Wrocław Dodo:

89 1020 5226 0000 6102 0547 2040

z dopiskiem DAROWIZNA – MANATY.

Pieniądze w całości przekażemy na projekt ochrony tego gatunku w Senegalu!

Wejście do Zoo przez bramę służbową od godz. 15.00.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu i zachęcenia rodziny i znajomych!

Anna Mekarska

Conservation Coordinator

Wroclaw Zoo

WESOŁYCH ŚWIĄT!!!

Szanowni Państwo,

Fundacja ZOO Wrocław DODO życzy Państwu ciepłych, zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych!

W tym radosnym czasie odrodzenia wierzymy, że razem uda nam się ocalić od zagłady laotańskiego szczura skalnego, saola, kanczyla filipińskiego, świnię brodawkowatą, srokę jawajską, pingwina przylądkowego, manata afrykańskiego, fenka, oryksa szablorogiego i wiele innych zagrożonych
zwierząt.

 Wesołych Świąt spędzonych w gronie najbliższych ludzi i zwierząt!

 

Fundacja DODO

Anna Mekarska

Conservation Coordinator

Wroclaw Zoo

ZOO I DODO NA RATUNEK FAUNIE AZJI POŁUDNIOWO – WSCHODNIEJ

 

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu „ZOO i DODO NA RATUNEK”, które odbędzie się we wrocławskim ZOO w piątek 23 marca o godz. 16:00.

WrocławskieZOO, wspierane przez Fundację DODO, koordynuje budowę stacji rehabilitacji i hodowli jednego z najbardziej zagrożonych ssaków na ziemi jakim jest saola (Pseudoryx nghetinhensis). Z wyprawy badawczej do Laosu wrócił opiekun zwierząt wrocławskiego ZOO Marcin Matuszak. Z pierwszej ręki dowiemy się jak blisko jesteśmy odnalezienia najbardziej enigmatycznego zwierzęcia Azji!

Przed wykładem, który rozpocznie się w Afrykarium ok. godz. 17:30 zapraszamy Państwa do Terrarium już o godz. 16:00. Będzie to wstęp do zoologicznej podróży po Azji
Południowo -Wschodniej. Kierownik Terrarium, Marek Pastuszek, oraz opiekunowie zwierząt zaprezentują Państwu gady i płazy zamieszkujące tę część świata. Będziemy mogli zobaczyć karmienie waranów z Komodo (Varanus
komodoensis) oraz zaglądnąć do terrariów z wyklutymi kilka dni temu żółwiami wężoszyimi McCord’a (Chelodina mccordi). Odwiedzimy też warany szmaragdowe i mangrowe oraz żółwie birmańskie, zółtogłowe, wietnamskie trójpase
i wiele innych. Zapewniamy moc atrakcji dla miłośników gadów i płazów!

Chcemy, aby spotkania „Zoo i DODO na ratunek” pomagały ratować ginące gatunki zwierząt, więc nie pobieramy opłat za wstęp do ZOO, lecz prosimy Państwa o wsparcie tego
celu.

Przed spotkaniem prosimy o wpłatę darowizny na specjalne konto Fundacji ZOO Wrocław
DODO:

89 1020 5226 0000 6102 0547 2040

z dopiskiem DAROWIZNA – SAOLA.

Pieniądze w całości przekażemy na projekt SAOLA!

Wejście doZoo przez bramę służbową od godz. 15:00.

 

Dzień później, 24 marca 11:00 – 15:00, zapraszamy dzieci do wspólnego malowania pisanek w Afrykarium! Oczywiście w ZOO malowanie pisanek będzie się wiązało z poznawaniem świata piskląt i dorosłych ptaków. Opowiemy o
historii ptaka DODO i o tym jak wiele gatunków ptaków zagrożonych jest wyginięciem. Zobaczymy jaja różnych gatunków ptaków i jak rozwija się w nich pisklę. Ornitolog, Krzysztof Kałużny, opowie jak obserwować otaczające nas
ptaki i jak im pomagać. Podczas spotkania będziemy zbierali datki na wspieraną od wielu lat przez ZOO Wrocław i Fundację DODO stację hodowli ptaków śpiewających
CIKANANGA w Indonezji.
Wejście przez bramę główną, obowiązują bilety wstępu do Zoo.

 Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniach i zachęcenia rodziny i znajomych!

 Anna Mękarska

Specjalista
ds. ochrony zwierząt

Zoo Wrocław

Conservation Coordinator

Wroclaw Zoo

ZOO I DODO NA RATUNEK RYBOM!

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym w tym roku spotkaniu „ZOO i DODO na ratunek”, które odbędzie się we wrocławskim ZOO w piątek 16 lutego o godz. 17:00.

W zimowy wieczór przeniesiemy się do ciepłych mórz, oceanów i jezior, aby przedstawić ich mieszkańców, którym na skutek zanieczyszczenia wód, zmian klimatycznych i niewłaściwie prowadzonemu rybołówstwu grozi zagłada.

Po najciekawszych zbiornikach wodnych Afrykarium oprowadzi nas Prezes wrocławskiego ZOO Radosław Ratajszczak – twórca projektu badania i ochrony fauny jeziora Taal. Zaprezentujemy hodowlę rekinów, wielkich orleni oraz bardzo rzadkich pielęgnic, które można spotkać tylko we
wrocławskim ZOO.

Chcemy, aby spotkania „Zoo i DODO na ratunek” pomagały ratować ginące gatunki zwierząt, więc nie pobieramy opłat za wstęp do ZOO, lecz prosimy Państwa o wsparcie tego celu.

Przedspotkaniem prosimy o wpłatę darowizny na specjalne konto Fundacji ZOO Wrocław DODO: 89 1020 5226 0000 6102 0547 2040 z dopiskiem DAROWIZNA – JEZIORO TAAL. Pieniądze w całości przekażemy na projekt ochrony fauny
jeziora Taal!

Wejście do Zoo przez bramę służbową od godz. 16.00.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu i zachęcenia rodziny i znajomych!

Anna Mekarska

Conservation Coordinator

Wroclaw Zoo

Loading

October 2018
M T W T F S S
« Jul    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

SPONSORZY FUNDACJI

wild run

zoo wrocław

dodo1

rys. Karol Łukaszewicz

dodo2

rys. Karol Łukaszewicz