ZOO I DODO NA RATUNEK ZWIERZĘTOM AFRYKI

 Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu „ZOO i DODO na ratunek”, które odbędzie się we wrocławskim zoo w piątek 15 listopada.
Będzie to specjalne spotkanie, ponieważ obchodzimy piątą rocznicę otwarcia Afrykarum!Chcemy zaprosić Państwa na spacer po tym wyjątkowym obiekcie, który odwiedziło już ponad 8 mln osób. Wśród żyjących tam zwierząt wiele reprezentuje gatunki zagrożone wyginięciem. Wrocławskie Zoo może poszczycić się sukcesami w ich rozmnażaniu, a jednocześnie, wraz z Fundacją DODO, wspiera projekty ich ochrony w środowisku naturalnym. Opiekunowie pingwinów, manatów, żółwi oraz akwaryści przedstawią Państwu swoich podopiecznych i zaznajomią z tajnikami ich hodowli.Na spacer po Afrykarium zapraszamy o godz. 15.00, po nim o godz. 17.00, w sali konferencyjnej, zaprezentujemy projekty ochrony manatów, żółwi i pingwinów wspierane przez wrocławskie ZOO i Fundację DODO. Chcemy, aby spotkania „ZOO i DODO na ratunek” pomagały ratować ginące gatunki zwierząt, więc nie pobieramy opłat za wstęp do ZOO, lecz prosimy Państwa o wsparcie tego celu.
Chętnych do udziału w tym wyjątkowym spotkaniu prosimy o wpłatę darowizny na specjalne konto Fundacji ZOO Wrocław DODO: 89 1020 5226 0000 6102 0547 2040 z dopiskiem DAROWIZNA – PINGWINY, MANATY lub ŻÓŁWIE. 
Sami Państwo zdecydujecie, który projekt pragniecie wesprzeć jako urodzinowy prezent!
Wejście do ZOO przez bramę służbową od godz. 14.00.
 
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu i zachęcenia rodziny i znajomych!
 
Anna MękarskaSpecjalista ds. ochrony zwierzątZoo Wrocław 

ZOO I DODO NA RATUNEK ZWIERZĘTOM SUMATRY

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu „ZOO i DODO na ratunek”, które odbędzie się we wrocławskim zoo 25 października.
Będzie to wyjątkowe spotkanie, ponieważ przyjeżdża do nas Frantisek Pribrsky – Dyrektor The Kukang Rescue Program. Z pierwszej ręki dowiemy się jak wygląda walka o przetrwanie endemicznych, zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt na Sumatrze. Najwięcej uwagi poświęcimy lori kukang, którym zagraża nielegalny handel zwierzętami i wykorzystywanie ich jako „maskotki” do robienia zdjęć przez turystów. Wykład rozpocznie się o godz. 16.00.
 Przed wykładem o godz. 15.00 zapraszamy do małpiarni, na spotkanie z opiekunami zwierząt. Dowiemy się, którym gatunkom zagraża rozwój turystyki i rosnąca moda na selfie z dzikimi zwierzętami.
Chcemy, aby spotkania „ZOO i DODO na ratunek” pomagały ratować ginące gatunki zwierząt, więc nie pobieramy opłat za wstęp do ZOO, lecz prosimy Państwa o wsparcie tego celu.
 Przed spotkaniem prosimy o wpłatę darowizny na specjalne konto Fundacji ZOO Wrocław DODO: 89 1020 5226 0000 6102 0547 2040 z dopiskiem DAROWIZNA – KUKANG.
Pieniądze w całości przekażemy na wsparcie programu KUKANG na Sumatrze!Wejście do ZOO przez bramę służbową od godz. 14.00.
 Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu i zachęcenia rodziny i znajomych!
 
Anna MękarskaSpecjalista ds. ochrony zwierzątZoo Wrocław
 

 

WILD RUN TRZECIA EDYCJA

Za nami trzeci Wild Run – bieg charytatywny po wrocławskim zoo! Dopisała pogoda i humory zawodników. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom, gratulujemy zwycięzcom!
Tabela wyników: https://wyniki.datasport.pl/results3118/ Tak naprawdę wygrały wilki, rysie, żubry i żółwie błotne, bo to na projekty ich ochrony przekażemy zyski z biegu (dane wkrótce).Zapraszamy za rok!
 
 
Anna Mekarska
Conservation Coordinator
 Wroclaw Zoo
 

ZOO I DODO NA RATUNEK ZWIERZĘTOM BORNEO

 Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu „ZOO i DODO na ratunek”, które odbędzie się we wrocławskim zoo w piątek 21 czerwca.
 Będzie to wyjątkowe spotkanie, ponieważ przyjeżdża do nas z Borneo dr Isabelle Lackman, dyrektor projektu HUTAN. Z pierwszej ręki dowiemy się jak wygląda walka o przetrwanie panter sundajskich, słoni, orangutanów czy dzioborożców na wyspie borykającej się z wycinką lasów pod uprawę palmy olejowej. Wykład dr Lackman rozpocznie się o godz. 18.00.
Przed wykładem o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie z opiekunami panter mglistych, które są w naszym Zoo ambasadorami projektu HUT
Chcemy, aby spotkania „ZOO i DODO na ratunek” pomagały ratować ginące gatunki zwierząt, więc nie pobieramy opłat za wstęp do ZOO, lecz prosimy Państwa o wsparcie tego celu.
 Przed spotkaniem prosimy o wpłatę darowizny na specjalne konto Fundacji ZOO Wrocław DODO: 89 1020 5226 0000 6102 0547 2040 z dopiskiem DAROWIZNA – HUTAN.
 Pieniądze w całości przekażemy na projekt HUTAN!
 Wejście do ZOO przez bramę służbową od godz. 16.00.
 Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu i zachęcenia rodziny i znajomych!
 Anna Mekarska
 Conservation Coordinator
 Wroclaw Zoo
 

ZOO I DODO NA RATUNEK NIEDŹWIEDZIOM!!!

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu „ZOO i DODO na ratunek NIEDŹWIEDZIOM”, które odbędzie się we wrocławskim zoo w piątek 31 maja.

W Azji Południowo – Wschodniej na farmach niedźwiedzi, w barbarzyńskich warunkach żyje ponad 10 tysięcy niedźwiedzi himalajskich i malajskich. Jest szansa na ich uratowanie. Władze Wietnamu i Laosu zamykają kolejne farmy, ale potrzeba miejsca gdzie zwierzęta będą mogły żyć w godziwych warunkach.
Wrocławskie ZOO i Fundacja DODO wspierają projekt budowy wybiegów dla konfiskowanych niedźwiedzi i pangolinów na północy Laosu, w Luang Prabang Wildlife Sanctuary prowadzonym przez fundację Free the Bears. Wolontariuszka naszej fundacji Karolina Nowacka jest teraz w Laosie i pomaga ratować konfiskowane zwierzęta. Podczas spotkania połączymy się z nią, aby dowiedzieć się z pierwszej ręki jak wygląda jej praca. Pokażemy też Państwu filmy i zdjęcia zrobione w Laosie przez Panią Prezes Fundacji DODO, Annę Mękarską, która wizytowała sanktuaria w tym roku.

Przed wykładem, o godz. 16.00, odwiedzimy niedźwiedzie himalajskie i brunatne żyjące we wrocławskim zoo, a opiekunowie zaprezentują swoich ulubieńców i opowiedzą Państwu ich historię.

Chętnych do udziału w tym wyjątkowym spotkaniu prosimy o wpłatę darowizny na specjalne konto Fundacji ZOO Wrocław DODO: 89 1020 5226 0000 6102 0547 2040 z dopiskiem DAROWIZNA – NIEDŹWIEDZIE. Pieniądze w całości przekażemy fundacji Free the Bears.

Zachęcamy też do wsparcia projektu budowy nowego wybiegu dla niedźwiedzi w Laosie: www.zrzutka.pl/ratujemyniedzwiedzie

Wejście do ZOO przez bramę służbową od godz. 15.00.
Anna Mekarska
 
Conservation Coordinator
 
Wroclaw Zoo

NA POMOC NIEDŹWIEDZIOM W LAOSIE!!!

5.05.2019 w Pierwszy Międzynarodowy Dzień Niedźwiedzia ruszamy z akcją: Na ratunek niedźwiedziom w Laosie!!!
 
Na świecie żyje 8 gatunków niedźwiedzi, wszystkie są zagrożone wyginięciem i to wszystko przez człowieka… Niszczymy ich środowisko, zmieniamy klimat, ale najgorzej jest tam: w Azji Południowo – Wschodniej na farmach niedźwiedzi, gdzie w barbarzyńskich warunkach żyje ponad 10 000 niedźwiedzi himalajskich i malajskich. Jest szansa na ich uratowanie. Władze Wietnamu i Laosu zamykają kolejne farmy, potrzeba jednak miejsca gdzie niedźwiedzie będą mogły żyć w godziwych warunkach. Na północy Laosu w Luang Prabang fundacja Free the Bears​ buduje sanktuarium ratujące dzikie zwierzęta. Pomóżmy zbudować kolejny wybieg dla dwóch niedźwiedzi. To koszt 40 000 zł. Potrzebne jest solidne ogrodzenie, drzewa i platformy, aby niedźwiedzie nauczyły się wspinać, jeziorko, aby mogły rozruszać łapy, zastane przez lata i odbudować masę mięśniową, która zaniknęła, gdy były przetrzymywane w klatkach, niewiele większych od nich samych. Prosimy o wsparcie, aby te cudowne zwierzęta mogły wrócić do zdrowia i nauczyć się bycia niedźwiedziem! Prosimy o wpłaty na www.zrzutka.pl/ratujemyniedzwiedzieDla najbardziej hojnych darczyńców czekają cenne nagrody!Pomyślcie dzisiaj o niedźwiedziach, dorzućcie się do budowy nowego dla nich domu i żyjcie ekologicznie!
NIEDŹWIEDZIE

 
 Anna Mekarska
 
 Conservation Coordinator
 
 Wroclaw Zoo
 
 

ZOO I DODO NA RATUNEK FOKOM!!!

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu „ZOO i DODO na ratunek FOKOM”, które odbędzie się we wrocławskim zoo w piątek 22 marca, czyli w Międzynarodowym Dniu Foki!
Połowy, konflikt z rybakami, nieodpowiedzialna turystyka i zanieczyszczenie wód zagrażają istnieniu fok i morświnów w Bałtyku. O sytuacji fok w Polsce, zagrożeniach ze strony ludzi i akcjach ratowania ssaków morskich na polskim wybrzeżu opowie działający od wielu lat w Błękitnym Patrolu Michał Krause z Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego. Działający od początku 2010 r. Błękitny Patrol WWF to jak dotąd największa i najciekawsza akcja WWF Polska. Pozwala na czynne zaangażowanie społeczności lokalnej w ochronę przyrody. 200 wolontariuszy, którzy zamieszkują całe polskie wybrzeże Bałtyku, na co dzień pomaga fokom, morświnom i ptakom morskim.
Przed wykładem, o godz. 16.00, zapraszamy przed wybieg fok, gdzie opiekunowie przygotowali niespodzianki dla uczestników spotkania, ale też dla swoich ulubionych zwierząt.
Chętnych do udziału w tym wyjątkowym spotkaniu prosimy o wpłatę darowizny na specjalne konto Fundacji ZOO Wrocław DODO: 89 1020 5226 0000 6102 0547 2040 z dopiskiem DAROWIZNA – FOKI.Pieniądze w całości przekażemy na projekt ratowania fok przez Błękitny Patrol WWF.
Wejście do ZOO przez bramę służbową od godz. 15.00.Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu i zachęcenia rodziny i znajomych!
Anna Mękarska
Conservation Coordinator, Wroclaw Zoo
 

ZOO I DODO NA RATUNEK WARANOM!!!

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu „ZOO i DODO na ratunek WARANOM”, które odbędzie się we wrocławskim zoo w piątek 18 stycznia.
Mimo, że jest to największa jaszczurka świata, bardzo niewiele wiemy o jej biologii i ekologii, a krążą o niej liczne mity…
Wrocławskie ZOO i Fundacja DODO wspierają projekt badania i ochrony tych zagrożonych wyginięciem gadów na wyspie Flores, gdzie żyje bardzo cenna populacja waranów. Dzięki naszemu wsparciu prowadzone są badania przy użyciu najnowszych technologii: foto pułapek, dronów. Wspieramy też program edukacyjny mający na celu zmniejszenie kłusownictwa i ochrony miejsc występowania waranów.
Przed wykładem, o godz. 16.00, zapraszamy do Terrarium na pokaz karmienia waranów i spotkanie z ich opiekunami. Zobaczymy też co słychać u innych mieszkańców Terrarium.
Chętnych do udziału w tym wyjątkowym spotkaniu prosimy o wpłatę darowizny na specjalne konto Fundacji ZOO Wrocław DODO: 89 1020 5226 0000 6102 0547 2040 z dopiskiem DAROWIZNA – WARANY. Pieniądze w całości przekażemy na projekty ratowania waranów na wyspie Flores.
Wejście do ZOO przez bramę służbową od godz. 15.00.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu i zachęcenia rodziny i znajomych!
Miło nam Państwa poinformować, że Fundacja uzyskała status organizacji pożytku publicznego! Zachęcamy do przekazywania 1% podatku dochodowego na rzecz naszej Fundacji (KRS 0000623492). Jak już wielokrotnie się Państwo przekonali przekazywane nam środki ratują najbardziej zagrożone gatunki zwierząt.
Anna Mekarska
Conservation Coordinator
Wroclaw Zoo

PODARUJ PREZENT – URATUJ PANGOLINA

PODARUJ PREZENT – URATUJ PANGOLINA.
 
 Pangoliny uznane zostały przez WWF za najczęściej przemycane zwierzęta na świecie. Szacuje się, że tylko w naszym stuleciu, ponad milion tych mało poznanych ssaków, padło ofiarą przemytników. O tym, jak pospolity jest handel tymi zwierzętami, świadczą statystyki. W 2014 roku w Chinach przechwycono transport 1000 przemycanych pangolinów, natomiast w 2015 roku w Indonezji, przyłapano kłusowników z 5 tonami zamrożonych łuskowców. W tym roku na Tajwanie celnicy odkryli kontener zawierający 13 ton pozbawionych łusek pangolinów. Oszacowano, że to szczątki 4000 zwierząt.

Podaruj prezent bliskiej osobie i tym samym pomóż nam m.in. sfinansować budowę Pangolinarium – obiektu, do którego trafią konfiskowane w Laosie łuskowce.

Czego potrzebują pangoliny?
Przede wszystkim: wysokiej wilgotności powietrza i specjalnego podłoża – bo zwierzęta te bardzo lubią kopać nory, w których ukrywają się przed światłem dziennym. Potrzebują również spokoju, gdyż w środowisku naturalnym prowadzą samotniczy tryb życia. Kompleks zaprojektowano tak, by odpowiednio zabezpieczał łuskowce. Popyt na nie jest tak duży, że kradzież stanowi realne zagrożenie.

Zebrane fundusze przekazane zostaną do Save Vietnam’s Wildlife, Free the Bears, Lao Conservation Trust for Wildlife – fundacji działających na terenie południowo-wschodniej Azji.

Jak otrzymać certyfikat
Wpłać na konto fundacji Dodo darowiznę w minimalnej kwocie 20 zł i napisz do nas maila (a.mekarska@fundacjadodo.pl) z informacją na kogo go mamy wystawić i jak chcesz go odebrać:

mailem na wskazany adres
pocztą tradycyjną oraz mailem na wskazany adres
osobiście w Punkcie Obsługi Klienta przy wejściu do zoo, we wcześniej ustalonym terminie oraz mailem na wskazany adres.

 
PKO Bank Polski SA 1 o/Wrocławnr konta: 89 1020 5226 0000 6102 0547 2040z dopiskiem PANGOLINY
Dziękujemy za Twoje wsparcie.

ZOO I DODO NA RATUNEK PANGOLINOM!!!

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu „ZOO i DODO na ratunek PANGOLINOM”, które odbędzie się we wrocławskim zoo w piątek 14 grudnia.
Pangoliny zostały uznane przez WWF za najbardziej zagrożone nielegalnym handlem zwierzęta na świecie! Łuski okrywające ich ciało są tak samo pożądanym przez wschodni rynek towarem jak róg nosorożca. Szacuje się, że tylko w naszym stuleciu ponad milion tych mało poznanych ssaków padło ofiarą przemytników. Oznacza to, że za naszego życia pangoliny mogą wyginąć! Najbardziej zagrożone są łuskowce azjatyckie. Wszystkie 4 gatunki zostały sklasyfikowane przez  Międzynarodową Unię Ochrony Przyrody (IUCN) jako zagrożone lub krytycznie zagrożone wyginięciem.
 
Razem z wrocławskim ogrodem zoologicznym wspieramy projekty ratowania konfiskowanych w Laosie i Wietnamie pangolinów w Save Vietnam’s Wildlife,  Lao Conservation Trust for Wildlife i  Free the Bears. Pokażemy zdjęcia i filmy z budowy PANGOLINARIÓW oraz wypuszczania łuskowców do środowiska naturalnego!
 
Przed wykładem, o godz. 16.00, zapraszamy na spotkanie do Małpiarni (14 grudnia jest dniem małpy!), gdzie Karolina Przyjemska – opiekunka zwierząt pracująca w zeszłym roku w Save Vietnam’s Wildlife opowie o swoich ulubieńcach!
 
Chętnych do udziału w tym wyjątkowym spotkaniu prosimy o wpłatę darowizny na specjalne konto Fundacji ZOO Wrocław DODO: 89 1020 5226 0000 6102 0547 2040 z dopiskiem DAROWIZNA – PANGOLINY. Pieniądze w całości przekażemy na projekty ratowania pangolinów w Save Vietnam’s Wildlife, Free the Bears i Lao Conservation Trust for Wildlife.
 
Wejście do ZOO przez bramę służbową od godz. 15.00.
 
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu i zachęcenia rodziny i znajomych!
Anna Mekarska
Conservation Coordinator
Wroclaw Zoo

ZOO I DODO NA RATUNEK – UWAGA NA OLEJ PALMOWY!!!

 
 
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu „ZOO i DODO na ratunek”, które odbędzie się we wrocławskim zoo w piątek 30 listopada.
 
W ostatnim czasie bardzo wiele mówi się o oleju palmowym i wpływie jego rosnącej produkcji na środowisko naturalne. Chcemy pokazać Państwu prawdę o uprawie palmy olejowej i zastanowić jak uratować zwierzęta lasów deszczowych Indonezji, Malezji, Ameryki Południowej, Afryki i Madagaskaru.
 
Zaprosiliśmy eksperta w tej dziedzinie, który od 14 lat prowadzi projekt Pesisir Balikpapan na Borneo.  Dr Stanislav Lhota pracuje w  ogrodzie zoologicznym w Usti nad Labem, jest też wykładowcą Czeskiego Uniwersytetu Przyrodniczego w Pradze. Opowie nam o walce o przetrwanie orangutanów, uwielbianych przez wszystkich nosaczy oraz wielu innych zagrożonych wyginięciem gatunków!
 
Przed wykładem o godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie z opiekunami lemurów w pawilonie Madagaskar. To właśnie z Madagaskaru pochodzi palma olejowa i tam wycinka lasów zagraża przetrwaniu ponad 95% lemurów.
 
Chcemy, aby spotkania „ZOO i DODO na ratunek” pomagały ratować ginące gatunki zwierząt, więc nie pobieramy opłat za wstęp do ZOO, lecz prosimy Państwa o wsparcie tego celu.
 
Przed spotkaniem prosimy o wpłatę darowizny na specjalne konto Fundacji ZOO Wrocław DODO: 89 1020 5226 0000 6102 0547 2040 z dopiskiem DAROWIZNA – BORNEO.
Pieniądze w całości przekażemy na projekt Pesisir Balikpapan!
Wejście do ZOO przez bramę służbową od godz. 15.00.
 
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu i zachęcenia rodziny i znajomych!
Anna Mekarska
Conservation Coordinator
Wroclaw Zoo

PANTERY ŚNIEŻNE, PANTERY MGLISTE I MANULE WYGRAŁY!!!

1000 uczestników! Tylko tych dorosłych, do tego prawie 200 dzieci! Miliony uśmiechów! Wygrali wszyscy spędzając zdrowo i miło czas w ZOO Wrocław na #WildrunRun2018 – ratujmy zwierzęta Azji.
Ale tak naprawdę wygrały one: pantery śnieżne, pantery mgliste i manule! Już wkrótce podsumowanie finansowe, powiemy Wam ile pieniędzy, dzięki biegowi, przekażemy na ich ochronę w naturalnym środowisku: Snow Leopard Trust, Hutan i PICA.
Gratulacje dla zwycięzcy (z najlepszym czasem 35:12) Pawła Pelca – zwycięzcy również z zeszłego roku!!! Pośród Pań najszybszą panterą była Agnieszka Osmolak!!!

Wielkie podziękowania dla WSZYSTKICH biegaczy, dla: ZOO Wrocław, Pro-Run Wrocław i oczywiście dla sponsorów: www.wildrun.eu
 

Anna Mekarska
Conservation Coordinator
Wroclaw Zoo

Loading

December 2019
M T W T F S S
« Nov    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

SPONSORZY FUNDACJI

wild run

zoo wrocław

dodo1

rys. Karol Łukaszewicz

dodo2

rys. Karol Łukaszewicz