ZOO I DODO NA RATUNEK ZWIERZĘTOM BORNEO

 Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu „ZOO i DODO na ratunek”, które odbędzie się we wrocławskim zoo w piątek 21 czerwca.
 Będzie to wyjątkowe spotkanie, ponieważ przyjeżdża do nas z Borneo dr Isabelle Lackman, dyrektor projektu HUTAN. Z pierwszej ręki dowiemy się jak wygląda walka o przetrwanie panter sundajskich, słoni, orangutanów czy dzioborożców na wyspie borykającej się z wycinką lasów pod uprawę palmy olejowej. Wykład dr Lackman rozpocznie się o godz. 18.00.
Przed wykładem o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie z opiekunami panter mglistych, które są w naszym Zoo ambasadorami projektu HUT
Chcemy, aby spotkania „ZOO i DODO na ratunek” pomagały ratować ginące gatunki zwierząt, więc nie pobieramy opłat za wstęp do ZOO, lecz prosimy Państwa o wsparcie tego celu.
 Przed spotkaniem prosimy o wpłatę darowizny na specjalne konto Fundacji ZOO Wrocław DODO: 89 1020 5226 0000 6102 0547 2040 z dopiskiem DAROWIZNA – HUTAN.
 Pieniądze w całości przekażemy na projekt HUTAN!
 Wejście do ZOO przez bramę służbową od godz. 16.00.
 Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu i zachęcenia rodziny i znajomych!
 Anna Mekarska
 Conservation Coordinator
 Wroclaw Zoo
 

ZOO I DODO NA RATUNEK NIEDŹWIEDZIOM!!!

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu „ZOO i DODO na ratunek NIEDŹWIEDZIOM”, które odbędzie się we wrocławskim zoo w piątek 31 maja.

W Azji Południowo – Wschodniej na farmach niedźwiedzi, w barbarzyńskich warunkach żyje ponad 10 tysięcy niedźwiedzi himalajskich i malajskich. Jest szansa na ich uratowanie. Władze Wietnamu i Laosu zamykają kolejne farmy, ale potrzeba miejsca gdzie zwierzęta będą mogły żyć w godziwych warunkach.
Wrocławskie ZOO i Fundacja DODO wspierają projekt budowy wybiegów dla konfiskowanych niedźwiedzi i pangolinów na północy Laosu, w Luang Prabang Wildlife Sanctuary prowadzonym przez fundację Free the Bears. Wolontariuszka naszej fundacji Karolina Nowacka jest teraz w Laosie i pomaga ratować konfiskowane zwierzęta. Podczas spotkania połączymy się z nią, aby dowiedzieć się z pierwszej ręki jak wygląda jej praca. Pokażemy też Państwu filmy i zdjęcia zrobione w Laosie przez Panią Prezes Fundacji DODO, Annę Mękarską, która wizytowała sanktuaria w tym roku.

Przed wykładem, o godz. 16.00, odwiedzimy niedźwiedzie himalajskie i brunatne żyjące we wrocławskim zoo, a opiekunowie zaprezentują swoich ulubieńców i opowiedzą Państwu ich historię.

Chętnych do udziału w tym wyjątkowym spotkaniu prosimy o wpłatę darowizny na specjalne konto Fundacji ZOO Wrocław DODO: 89 1020 5226 0000 6102 0547 2040 z dopiskiem DAROWIZNA – NIEDŹWIEDZIE. Pieniądze w całości przekażemy fundacji Free the Bears.

Zachęcamy też do wsparcia projektu budowy nowego wybiegu dla niedźwiedzi w Laosie: www.zrzutka.pl/ratujemyniedzwiedzie

Wejście do ZOO przez bramę służbową od godz. 15.00.
Anna Mekarska
 
Conservation Coordinator
 
Wroclaw Zoo

NA POMOC NIEDŹWIEDZIOM W LAOSIE!!!

5.05.2019 w Pierwszy Międzynarodowy Dzień Niedźwiedzia ruszamy z akcją: Na ratunek niedźwiedziom w Laosie!!!
 
Na świecie żyje 8 gatunków niedźwiedzi, wszystkie są zagrożone wyginięciem i to wszystko przez człowieka… Niszczymy ich środowisko, zmieniamy klimat, ale najgorzej jest tam: w Azji Południowo – Wschodniej na farmach niedźwiedzi, gdzie w barbarzyńskich warunkach żyje ponad 10 000 niedźwiedzi himalajskich i malajskich. Jest szansa na ich uratowanie. Władze Wietnamu i Laosu zamykają kolejne farmy, potrzeba jednak miejsca gdzie niedźwiedzie będą mogły żyć w godziwych warunkach. Na północy Laosu w Luang Prabang fundacja Free the Bears​ buduje sanktuarium ratujące dzikie zwierzęta. Pomóżmy zbudować kolejny wybieg dla dwóch niedźwiedzi. To koszt 40 000 zł. Potrzebne jest solidne ogrodzenie, drzewa i platformy, aby niedźwiedzie nauczyły się wspinać, jeziorko, aby mogły rozruszać łapy, zastane przez lata i odbudować masę mięśniową, która zaniknęła, gdy były przetrzymywane w klatkach, niewiele większych od nich samych. Prosimy o wsparcie, aby te cudowne zwierzęta mogły wrócić do zdrowia i nauczyć się bycia niedźwiedziem! Prosimy o wpłaty na www.zrzutka.pl/ratujemyniedzwiedzieDla najbardziej hojnych darczyńców czekają cenne nagrody!Pomyślcie dzisiaj o niedźwiedziach, dorzućcie się do budowy nowego dla nich domu i żyjcie ekologicznie!
NIEDŹWIEDZIE

 
 Anna Mekarska
 
 Conservation Coordinator
 
 Wroclaw Zoo
 
 

ZOO I DODO NA RATUNEK FOKOM!!!

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu „ZOO i DODO na ratunek FOKOM”, które odbędzie się we wrocławskim zoo w piątek 22 marca, czyli w Międzynarodowym Dniu Foki!
Połowy, konflikt z rybakami, nieodpowiedzialna turystyka i zanieczyszczenie wód zagrażają istnieniu fok i morświnów w Bałtyku. O sytuacji fok w Polsce, zagrożeniach ze strony ludzi i akcjach ratowania ssaków morskich na polskim wybrzeżu opowie działający od wielu lat w Błękitnym Patrolu Michał Krause z Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego. Działający od początku 2010 r. Błękitny Patrol WWF to jak dotąd największa i najciekawsza akcja WWF Polska. Pozwala na czynne zaangażowanie społeczności lokalnej w ochronę przyrody. 200 wolontariuszy, którzy zamieszkują całe polskie wybrzeże Bałtyku, na co dzień pomaga fokom, morświnom i ptakom morskim.
Przed wykładem, o godz. 16.00, zapraszamy przed wybieg fok, gdzie opiekunowie przygotowali niespodzianki dla uczestników spotkania, ale też dla swoich ulubionych zwierząt.
Chętnych do udziału w tym wyjątkowym spotkaniu prosimy o wpłatę darowizny na specjalne konto Fundacji ZOO Wrocław DODO: 89 1020 5226 0000 6102 0547 2040 z dopiskiem DAROWIZNA – FOKI.Pieniądze w całości przekażemy na projekt ratowania fok przez Błękitny Patrol WWF.
Wejście do ZOO przez bramę służbową od godz. 15.00.Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu i zachęcenia rodziny i znajomych!
Anna Mękarska
Conservation Coordinator, Wroclaw Zoo
 

ZOO I DODO NA RATUNEK WARANOM!!!

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu „ZOO i DODO na ratunek WARANOM”, które odbędzie się we wrocławskim zoo w piątek 18 stycznia.
Mimo, że jest to największa jaszczurka świata, bardzo niewiele wiemy o jej biologii i ekologii, a krążą o niej liczne mity…
Wrocławskie ZOO i Fundacja DODO wspierają projekt badania i ochrony tych zagrożonych wyginięciem gadów na wyspie Flores, gdzie żyje bardzo cenna populacja waranów. Dzięki naszemu wsparciu prowadzone są badania przy użyciu najnowszych technologii: foto pułapek, dronów. Wspieramy też program edukacyjny mający na celu zmniejszenie kłusownictwa i ochrony miejsc występowania waranów.
Przed wykładem, o godz. 16.00, zapraszamy do Terrarium na pokaz karmienia waranów i spotkanie z ich opiekunami. Zobaczymy też co słychać u innych mieszkańców Terrarium.
Chętnych do udziału w tym wyjątkowym spotkaniu prosimy o wpłatę darowizny na specjalne konto Fundacji ZOO Wrocław DODO: 89 1020 5226 0000 6102 0547 2040 z dopiskiem DAROWIZNA – WARANY. Pieniądze w całości przekażemy na projekty ratowania waranów na wyspie Flores.
Wejście do ZOO przez bramę służbową od godz. 15.00.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu i zachęcenia rodziny i znajomych!
Miło nam Państwa poinformować, że Fundacja uzyskała status organizacji pożytku publicznego! Zachęcamy do przekazywania 1% podatku dochodowego na rzecz naszej Fundacji (KRS 0000623492). Jak już wielokrotnie się Państwo przekonali przekazywane nam środki ratują najbardziej zagrożone gatunki zwierząt.
Anna Mekarska
Conservation Coordinator
Wroclaw Zoo

PODARUJ PREZENT – URATUJ PANGOLINA

PODARUJ PREZENT – URATUJ PANGOLINA.
 
 Pangoliny uznane zostały przez WWF za najczęściej przemycane zwierzęta na świecie. Szacuje się, że tylko w naszym stuleciu, ponad milion tych mało poznanych ssaków, padło ofiarą przemytników. O tym, jak pospolity jest handel tymi zwierzętami, świadczą statystyki. W 2014 roku w Chinach przechwycono transport 1000 przemycanych pangolinów, natomiast w 2015 roku w Indonezji, przyłapano kłusowników z 5 tonami zamrożonych łuskowców. W tym roku na Tajwanie celnicy odkryli kontener zawierający 13 ton pozbawionych łusek pangolinów. Oszacowano, że to szczątki 4000 zwierząt.

Podaruj prezent bliskiej osobie i tym samym pomóż nam m.in. sfinansować budowę Pangolinarium – obiektu, do którego trafią konfiskowane w Laosie łuskowce.

Czego potrzebują pangoliny?
Przede wszystkim: wysokiej wilgotności powietrza i specjalnego podłoża – bo zwierzęta te bardzo lubią kopać nory, w których ukrywają się przed światłem dziennym. Potrzebują również spokoju, gdyż w środowisku naturalnym prowadzą samotniczy tryb życia. Kompleks zaprojektowano tak, by odpowiednio zabezpieczał łuskowce. Popyt na nie jest tak duży, że kradzież stanowi realne zagrożenie.

Zebrane fundusze przekazane zostaną do Save Vietnam’s Wildlife, Free the Bears, Lao Conservation Trust for Wildlife – fundacji działających na terenie południowo-wschodniej Azji.

Jak otrzymać certyfikat
Wpłać na konto fundacji Dodo darowiznę w minimalnej kwocie 20 zł i napisz do nas maila (a.mekarska@fundacjadodo.pl) z informacją na kogo go mamy wystawić i jak chcesz go odebrać:

mailem na wskazany adres
pocztą tradycyjną oraz mailem na wskazany adres
osobiście w Punkcie Obsługi Klienta przy wejściu do zoo, we wcześniej ustalonym terminie oraz mailem na wskazany adres.

 
PKO Bank Polski SA 1 o/Wrocławnr konta: 89 1020 5226 0000 6102 0547 2040z dopiskiem PANGOLINY
Dziękujemy za Twoje wsparcie.

ZOO I DODO NA RATUNEK PANGOLINOM!!!

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu „ZOO i DODO na ratunek PANGOLINOM”, które odbędzie się we wrocławskim zoo w piątek 14 grudnia.
Pangoliny zostały uznane przez WWF za najbardziej zagrożone nielegalnym handlem zwierzęta na świecie! Łuski okrywające ich ciało są tak samo pożądanym przez wschodni rynek towarem jak róg nosorożca. Szacuje się, że tylko w naszym stuleciu ponad milion tych mało poznanych ssaków padło ofiarą przemytników. Oznacza to, że za naszego życia pangoliny mogą wyginąć! Najbardziej zagrożone są łuskowce azjatyckie. Wszystkie 4 gatunki zostały sklasyfikowane przez  Międzynarodową Unię Ochrony Przyrody (IUCN) jako zagrożone lub krytycznie zagrożone wyginięciem.
 
Razem z wrocławskim ogrodem zoologicznym wspieramy projekty ratowania konfiskowanych w Laosie i Wietnamie pangolinów w Save Vietnam’s Wildlife,  Lao Conservation Trust for Wildlife i  Free the Bears. Pokażemy zdjęcia i filmy z budowy PANGOLINARIÓW oraz wypuszczania łuskowców do środowiska naturalnego!
 
Przed wykładem, o godz. 16.00, zapraszamy na spotkanie do Małpiarni (14 grudnia jest dniem małpy!), gdzie Karolina Przyjemska – opiekunka zwierząt pracująca w zeszłym roku w Save Vietnam’s Wildlife opowie o swoich ulubieńcach!
 
Chętnych do udziału w tym wyjątkowym spotkaniu prosimy o wpłatę darowizny na specjalne konto Fundacji ZOO Wrocław DODO: 89 1020 5226 0000 6102 0547 2040 z dopiskiem DAROWIZNA – PANGOLINY. Pieniądze w całości przekażemy na projekty ratowania pangolinów w Save Vietnam’s Wildlife, Free the Bears i Lao Conservation Trust for Wildlife.
 
Wejście do ZOO przez bramę służbową od godz. 15.00.
 
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu i zachęcenia rodziny i znajomych!
Anna Mekarska
Conservation Coordinator
Wroclaw Zoo

ZOO I DODO NA RATUNEK – UWAGA NA OLEJ PALMOWY!!!

 
 
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu „ZOO i DODO na ratunek”, które odbędzie się we wrocławskim zoo w piątek 30 listopada.
 
W ostatnim czasie bardzo wiele mówi się o oleju palmowym i wpływie jego rosnącej produkcji na środowisko naturalne. Chcemy pokazać Państwu prawdę o uprawie palmy olejowej i zastanowić jak uratować zwierzęta lasów deszczowych Indonezji, Malezji, Ameryki Południowej, Afryki i Madagaskaru.
 
Zaprosiliśmy eksperta w tej dziedzinie, który od 14 lat prowadzi projekt Pesisir Balikpapan na Borneo.  Dr Stanislav Lhota pracuje w  ogrodzie zoologicznym w Usti nad Labem, jest też wykładowcą Czeskiego Uniwersytetu Przyrodniczego w Pradze. Opowie nam o walce o przetrwanie orangutanów, uwielbianych przez wszystkich nosaczy oraz wielu innych zagrożonych wyginięciem gatunków!
 
Przed wykładem o godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie z opiekunami lemurów w pawilonie Madagaskar. To właśnie z Madagaskaru pochodzi palma olejowa i tam wycinka lasów zagraża przetrwaniu ponad 95% lemurów.
 
Chcemy, aby spotkania „ZOO i DODO na ratunek” pomagały ratować ginące gatunki zwierząt, więc nie pobieramy opłat za wstęp do ZOO, lecz prosimy Państwa o wsparcie tego celu.
 
Przed spotkaniem prosimy o wpłatę darowizny na specjalne konto Fundacji ZOO Wrocław DODO: 89 1020 5226 0000 6102 0547 2040 z dopiskiem DAROWIZNA – BORNEO.
Pieniądze w całości przekażemy na projekt Pesisir Balikpapan!
Wejście do ZOO przez bramę służbową od godz. 15.00.
 
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu i zachęcenia rodziny i znajomych!
Anna Mekarska
Conservation Coordinator
Wroclaw Zoo

PANTERY ŚNIEŻNE, PANTERY MGLISTE I MANULE WYGRAŁY!!!

1000 uczestników! Tylko tych dorosłych, do tego prawie 200 dzieci! Miliony uśmiechów! Wygrali wszyscy spędzając zdrowo i miło czas w ZOO Wrocław na #WildrunRun2018 – ratujmy zwierzęta Azji.
Ale tak naprawdę wygrały one: pantery śnieżne, pantery mgliste i manule! Już wkrótce podsumowanie finansowe, powiemy Wam ile pieniędzy, dzięki biegowi, przekażemy na ich ochronę w naturalnym środowisku: Snow Leopard Trust, Hutan i PICA.
Gratulacje dla zwycięzcy (z najlepszym czasem 35:12) Pawła Pelca – zwycięzcy również z zeszłego roku!!! Pośród Pań najszybszą panterą była Agnieszka Osmolak!!!

Wielkie podziękowania dla WSZYSTKICH biegaczy, dla: ZOO Wrocław, Pro-Run Wrocław i oczywiście dla sponsorów: www.wildrun.eu
 

Anna Mekarska
Conservation Coordinator
Wroclaw Zoo

ZOO I DODO NA RATUNEK PANTEROM

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w pierwszym po wakacjach spotkaniu „ZOO i DODO na ratunek”, które odbędzie się we wrocławskim zoo w piątek 12 października.
Podczas wakacji do wrocławskiego zoo przyjechali nowi mieszkańcy: pantery śnieżne i mgliste. Chcemy Państwu przedstawić te piękne i zagrożone wyginięciem koty azjatyckie. Już budując Terytorium Panter braliśmy pod uwagę ochronę tych gatunków w naturalnym środowisku.
Wrocławskie Zoo i Fundacja DODO wspierają program ochrony panter śnieżnych prowadzony przez Snow Leopard Trust oraz projekt badawczy panter sundajskich prowadzony przez organizację Hutan. Wykład rozpocznie się o godz. 17.00.
Przed wykładem o godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie z opiekunami zwierząt drapieżnych, którzy przedstawią nam swoich najnowszych podopiecznych i oprowadzą po Terytorium Panter.
Chcemy, aby spotkania „Zoo i DODO na ratunek” pomagały ratować ginące gatunki zwierząt, więc nie pobieramy opłat za wstęp do ZOO, lecz prosimy Państwa o wsparcie tego celu.
Przed spotkaniem prosimy o wpłatę darowizny na specjalne konto Fundacji ZOO Wrocław DODO: 89 1020 5226 0000 6102 0547 2040 z dopiskiem DAROWIZNA – PANTERY.
Pieniądze w całości przekażemy na projekty ochrony panter śnieżnych i mglistych oraz manuli.!
Wejście do ZOO przez bramę służbową od godz. 15: 00. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu i zachęcenia rodziny i znajomych!
Anna Mękarska
Specjalista ds. ochrony zwierząt
Zoo Wrocław

ZOO I DODO NA RATUNEK ŻÓŁWIOM BŁOTNYM

 

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wakacyjnym spotkaniu „ZOO i DODO na ratunek”, które odbędzie się we wrocławskim ZOO w piątek 13 lipca.

Będzie to wyjątkowe spotkanie z rodzimą fauną i jej badaczami i obrońcami!

Wrocławskie Zoo i Fundacja DODO wspierają program ochrony żółwia błotnego (Emys orbicularis) prowadzony przez Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra”.
Żółwie błotne będące jedynym naturalnie występującym żółwiem w Polsce, są objęte ścisłą ochroną w naszym kraju od 1935 roku. Mimo ochrony nadal są sklasyfikowane w „Polskiej czerwonej księdze zwierząt” jako gatunek bardzo wysokiego ryzyka, zagrożony wyginięciem. O projekcie CHELONIA
prowadzonym w Wielkopolsce opowiedzą jego twórcy: Borys Kala i Anna Grebieniow.

Wykład rozpocznie się o godz. 17.00.

Po wykładzie ok godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie z żółwiami błotnymi w Odrarium i Terrarium. Opiekunowie żółwi zaprezentują też najciekawsze gatunki hodowane we wrocławskim Zoo!

Chcemy, aby spotkania „Zoo i DODO na ratunek” pomagały ratować ginące gatunki zwierząt, więc nie pobieramy opłat za wstęp do ZOO, lecz prosimy Państwa o wsparcie tego celu.

Przed spotkaniem prosimy o wpłatę darowizny na specjalne konto Fundacji ZOO Wrocław DODO: 89 1020 5226 0000 6102 0547 2040 z dopiskiem DAROWIZNA –
ŻÓŁWIE BŁOTNE.

Pieniądze w całości przekażemy na projekt CHELONIA!

Wejście do ZOO przez bramę służbową od godz. 16.00.

 

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu i zachęcenia rodziny i znajomych!

Anna Mekarska

Specjalista ds ochrony zwierząt

Conservation Coordinator

Wroclaw Zoo

ZOO I DODO NA RATUNEK ZWIERZĘTOM MADAGASKARU

 
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w ostatnim przed wakacjami spotkaniu „ZOO i DODO na ratunek”, które odbędzie się we wrocławskim ZOO w  piątek 15 czerwca.

Przeniesiemy się na Madagaskar, który z jednej strony jest piękną i egzotyczna wyspą pełną endemicznej przyrody, z drugiej jednym z najbardziej niszczycielsko eksploatowanych ekosystemów na Ziemi.
Wrocławskie ZOO i Fundacja DODO wspierają projekty ratowania lemurów katta w stacji Reniala oraz rehabilitacji 10 000 skonfiskowanych żółwi promienistych przez Turtle Survival Alliance. Obydwa gatunki do niedawna uważane były za dosyć pospolicie występujące w naturze i hodowlach. Niestety w ostatnich dziesięcioleciach, na skutek nielegalnego handlu zwierzętami, ich liczebność drastycznie spadła.

Na wykładzie o godz. 17.00 zaprezentujemy Państwu najnowsze informacje z tych projektów.

Po wykładzie ok. godz. 18.00 zapraszamy do pawilonu Madagaskar, gdzie opiekunowie opowiedzą nam o przedstawicielach fauny Madagaskaru zamieszkujących wrocławskie ZOO. Ze specjalną wizytą udamy się też do bohaterów naszego spotkania czyli lemurów katta i żółwi promienistych.

Chcemy, aby spotkania „Zoo i DODO na ratunek” pomagały ratować ginące gatunki zwierząt, więc nie pobieramy opłat za wstęp do ZOO, lecz prosimy Państwa o wsparcie tego celu.

Przed spotkaniem prosimy o wpłatę darowizny na specjalne konto Fundacji ZOO Wrocław DODO: 89 1020 5226 0000 6102 0547 2040 z dopiskiem DAROWIZNA – LEMURY lub ŻÓŁWIE – w zależności od tego, który projekt chcecie Państwo wesprzeć.
Pieniądze w całości przekażemy na projekty ochrony lemurów i żółwi na Madagaskarze!
Wejście do ZOO przez bramę służbową od godz. 16.00.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu i zachęcenia rodziny i znajomych!

Anna Mekarska

Conservation Coordinator

Wroclaw Zoo

Loading

August 2019
M T W T F S S
« Jun    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

SPONSORZY FUNDACJI

wild run

zoo wrocław

dodo1

rys. Karol Łukaszewicz

dodo2

rys. Karol Łukaszewicz