Podaruj 1,5%

Podaruj 1,5%. Bez Ciebie wyginą!

Od 2019 roku możesz podarować swój % podatku Fundacji Zoo Wrocław Dodo!

Wszystko, co wydarzyło się w ostatnich latach dzięki Twojemu wsparciu dodaje wiatru w żagle, by kontynuować naszą walkę o przetrwanie zagrożonych gatunków zwierząt. Takie są nasze plany na 2023 rok. Razem możemy zrobić jeszcze więcej! Pamiętaj o nas, przekazując 1,5% podatku – tak! – w tym roku zmiana!

W tym roku ambasadorem naszej akcji 1,5% podatku są narażone na wyginięcie pantery śnieżne. Podatek, który na nie przekażecie trafi do organizacji  Snow Leopard Trust, która chroni irbisy w ich naturalnym środowisku w Azji Centralnej. Działalność tej organizacji polega nie tylko na badaniu tych wspaniałych zwierząt w 12 krajach występowania, ale również na ochronie i edukacji. Dzięki naszemu wsparciu już udało się zakupić kilka fotopułapek i wesprzeć programy edukacyjne. Snow Leopard Trust oferuje również pracę dla lokalnej ludności przy wytwarzaniu rękodzieła artystycznego z filcu, wełny owczej oraz wielbłądziej.

Wrocławska rodzina panter śnieżnych liczy 4 osobniki. Są tu na wypadek całkowitego wyginięcia. Walczymy o zachowanie tego gatunku! Pomóżmy im przetrwać w naturze!

Razem możemy więcej!

Podaruj 1,5% na ochronę zagrożonych gatunków zwierząt w miejscu ich naturalnego występowania. Dzięki Twojemu wsparciu pantery śnieżne, pingwiny przylądkowe, pangoliny, lemury katta i inne zwierzaki otrzymają pomoc, leczenie i rehabilitację, by jak najszybciej wrócić do domu, do natury. Możesz mieć realny wpływ na to co dzieje się z naszą planetą. Wystarczy, że w deklaracji podatkowej (PIT) wpiszesz nasz KRS: 0000623492.

Wybierz projekt lub gatunek, o który chcesz się zatroszczyć i wpisz jego nazwę w rubryce CEL SZCZEGÓŁOWY (np. pantera śnieżna), a Twoja darowizna w całości zostanie przekazana na ratowanie wybranego gatunku w środowisku naturalnym. W przypadku irbisów wspieramy Snow Leopard Trust działający w 12 krajach Azji Środkowej i Południowej.

Dlaczego my?

Fundacja Dodo została założona w 2016 roku przez wrocławskie zoo, by chronić mało poznane, niezwykle wyjątkowe, ale przede wszystkim zagrożone wyginięciem i ważne dla ekosystemu gatunki zwierząt na całym świecie.

Osiągnięcia fundacji:
• nawiązała współpracę z 35 organizacjami na całym świecie,
• działa na 5 kontynentach, m.in. Azja: Laos, Wietnam, Kazachstan, Nepal, Indie, Indonezja, Malezja, Filipiny, Afryka: RPA, Senegal, Madagaskar, Tunezja, Europa: Polska, Ameryka Południowa: Paragwaj, Australia,
• współpracuje jedynie z rzetelnymi, aktywnie działającymi, wcześniej sprawdzonymi organizacjami,
• 96% z pozyskanych środków przekazuje na czynną ochronę przyrody,
• przekazała na projekty ochrony 143 000 zł w 2019r.,  330 000 zł w 2020r. i 180 000 zł w 2021r.,
• prowadzona i wspierana jest przez pasjonatów przyrody, oddanych sprawie specjalistów i ekspertów z różnych dziedzin na zasadzie wolontariatu, przez co nie generuje kosztów.

Sprawdź nas i nasze projekty!

Najczęściej zadawane pytania

Napisz do nas maila na dodo@fundacjadodo.pl. Możesz też napisać wiadomość, korzystając z naszych kanałów w mediach społecznościowych. Nie zapomnij zostawić lajka 😉
Fundacja ZOO Wrocław - DODO ul. Zygmunta Wróblewskiego 1-5, 51-618 Wrocław, Polska KRS 0000623492
Po wyliczeniu kwoty należnego podatku 1,5% wartości można przekazać na rzecz organizacji pożytku publicznego. Wystarczy w odpowiednią rubrykę („Wniosek o przekazanie 1,5% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP”) wpisać nr KRS oraz przekazywaną kwotę (nie wyższą jednak niż 1,5% podatku). Jeżeli wyliczony podatek należny to 42,71 zł, 1,5% tej sumy (zaokrąglamy w dół do dziesiątek groszy) to 0,60 zł. Można skorzystać z darmowych programów do rozliczenia PIT
Oczywiście, naszą fundację możesz wesprzeć na kilka sposobów. Wejdź w zakładkę CHCĘ POMÓC i wybierz ten najdogodniejszy dla Ciebie.
Obecnie wspieramy 35 projektów prowadzonych na 5 kontynentach. Szczegóły znajdziesz tutaj.

Bądź na bieżąco!