Kim jesteśmy?

Fundator

Fundacja Zoo Wrocław Dodo została powołana do istnienia przez Zoo Wrocław Sp. z o.o. w dniu 15 czerwca 2016 roku.

Zarząd fundacji

Prezes Marta Gondek
Członek Zarządu Lidia Przybylska
Członek Zarządu Paweł Sroka
Członek Zarządu Nikoletta Gulińska

Rada fundacji

Przewodniczący Radosław Ratajszczak
Członek Rady Rafał Guzowski
Członek Rady Joanna Kasprzak
Członek Rady Marta Zając-Ossowska

W jaki sposób działamy?

ZOO I DODO NA RATUNEK – cykliczne spotkania odbywające się w Zoo Wrocław mające na celu edukację ekologiczną i popularyzację tematyki ochrony przyrody. Jesteśmy świadkami szóstego największego wymierania zwierząt w dziejach Ziemi. Wymierania spowodowanego przez inny gatunek: człowieka. Dlatego tak ważne jest uświadomienie jak największej liczbie osób wpływu jaki mamy na środowisko i zaszczepienie w każdym potrzeby ochrony przyrody.

ZBIÓRKI PUBLICZNE – prowadzimy zbiórki publiczne na projekty ratowania zwierzat i ochrony przyrody na całym świecie. Rozliczenia naszych zbiórek można znaleźć tutaj: Zbiórki

WILD RUN – #WildRun #PoczujZewNatury – http://wildrun.eu/, to pierwszy i jedyny w kraju bieg charytatywny, którego trasa przebiega obok żyraf, lwów, słoni czy tygrysów, czyli przez ogród zoologiczny. Dystans biegu głównego to 10 km, dodatkowo organizowane są biegi dla dzieci – do lat 5 (ok. 100 m), 6-9 lat (200 m) i 10-15 lat (1 000 m). Biegi dla młodszych dzieci są bezpłatne, dla starszych (10-15 lat) płatny. W roku 2017 biegło 700 osób i zebrano ok. 18.000 zł, które zostały przekazane na ratowanie fenków, pingwinów, manatów i lemurów katta. W 2018 roku pobiegło ok. 900 osób, a zebrane 35.000 zł przekazano na ratowanie zwierząt Azji w ich środowisku naturalnym, m.in. panter śnieżnych, mglistych i manuli. W 2019 roku biegło ponad 1000 osób, a zebrane 36.000 zł przekazano na projekty ochrony zwierząt europejskich (min. wilka, żółwia błotnego i żubra).