Aktualności,Dodo

5 lat Fundacji Dodo

Dokładnie 5 lat temu została zarejestrowana Fundacja Zoo Wrocław Dodo!

Dziękujemy, że jesteście z nami, za Wasze wsparcie i ogromną miłość do dzikiej przyrody. Przez ten czas razem pomagaliśmy tym mniej znanym, ale równie ważnym dla naszej planety gatunkom zwierząt.

Czas na krótkie podsumowanie!

Zaangażowaliśmy się w 35 projektów ochrony ginących gatunków zwierząt.

Mapa projektów Fundacji Dodo z wyszczególnieniem gatunków

Działamy w Azji, Afryce, Ameryce Południowej, Australii i Europie.

Ochrona to także badania w środowisku naturalnym

Bez znajomości zwierząt nie da się ich chronić. Monitorujemy populacje panter mglistych sundajskich na Borneo, kanczyli na Filipinach i w Wietnamie oraz manatów afrykańskich w Senegalu

Ratunek z rąk kłusowników

Pomagamy ratować konfiskowane kłusownikom pangoliny, niedźwiedzie malajskie i himalajskie, żółwie, lori oraz lemury katta. Wiele z nich udaje się później wypuścić do środowiska naturalnego!

Pangolin w klatce na targu. fot. Paul Hilton

Katastrofalne skutki zmian klimatu

Nasze czasy to również zmiany klimatu, które zagrażają istnieniu wielu gatunków. Pomagamy ratować porzucone pisklęta pingwinów przylądkowych. Zaangażowaliśmy się też w akcję ratowania zwierząt Australii z pożarów

Edukacja - sposób na zmianę świata

Prowadzimy działalność edukacyjną. W ZOO Wrocław odbywają się cykliczne spotkania Zoo i Dodo na ratunek. W Laosie, Wietnamie, na Sumatrze i w Senegalu finansujemy edukację ekologiczną mieszkańców oraz dajemy im pracę przy wytwarzaniu ekologicznych pamiątek czy kawy.

Wszystko po to, by uchronić od wyginięcia jak najwięcej niesamowitych gatunków. Marzymy o świecie, w którym zwierzęta bezpiecznie żyją w swoim naturalnym środowisku i jesteśmy niezwykle zmotywowani, by walczyć o te marzenia!

Bardzo Wam dziękujemy, że od 5 lat tworzycie z nami fundację!

50,00  100,00  200,00