Aktualności,Pangolin,Sklep

Podaruj prezent – uratuj pangolina

Podaruj prezent bliskiej osobie i tym samym pomóż nam sfinansować budowę Pangolinarium

Bardzo chcemy pomóc pangolinom. Wiemy, że i Wy również. Teraz, kiedy wielkimi krokami nadchodzą Święta, macie okazję podarować najbliższym niezwykły prezent pod choinkę i … pomóc w sfinansowaniu Pangolinarium – obiektu, do którego trafią konfiskowane w Laosie łuskowce!

Pangoliny uznane zostały przez WWF za najczęściej przemycane zwierzęta na świecie. Szacuje się, że tylko w naszym stuleciu ponad milion tych mało poznanych ssaków, padło ofiarą przemytników… O tym, jak pospolity jest handel tymi zwierzętami, świadczą statystyki. W 2014 roku w Chinach przechwycono transport 1000 przemycanych pangolinów, natomiast w 2015 roku w Indonezji, przyłapano kłusowników z 5 tonami zamrożonych łuskowców. W tym roku na Tajwanie celnicy odkryli kontener zawierający 13 ton pozbawionych łusek pangolinów. Oszacowano, że to szczątki 4000 zwierząt.

Pangolin. fot. How Hwee Young

Czego potrzebują pangoliny?

Przede wszystkim: wysokiej wilgotności powietrza i specjalnego podłoża – bo zwierzęta te bardzo lubią kopać nory, w których ukrywają się przed światłem dziennym. Potrzebują również spokoju, gdyż w środowisku naturalnym prowadzą samotniczy tryb życia. Kompleks zaprojektowano tak, by odpowiednio zabezpieczał łuskowce. Popyt na nie jest tak duży, że kradzież stanowi realne zagrożenie.

Zebrane fundusze przekazane zostaną do Save Vietnam’s Wildlife, Free the Bears, Lao Conservation Trust for Wildlife – fundacji działających na terenie południowo-wschodniej Azji.

Jak otrzymać certyfikat?

Piękny, spersonalizowany certyfikat to prezent wyjątkowy i oryginalny. Jak go zdobyć? Wpłać na konto fundacji Dodo darowiznę w minimalnej kwocie 20 zł i napisz do nas maila (a.mekarska@fundacjadodo.pl) z informacją na kogo go mamy wystawić i jak chcesz go odebrać:

– mailem na wskazany adres,
– pocztą tradycyjną oraz mailem na wskazany adres,
– osobiście w Punkcie Obsługi Klienta przy wejściu do zoo, we wcześniej ustalonym terminie oraz mailem na wskazany adres.

z dopiskiem PANGOLINY

Dziękujemy za Twoje wsparcie.