Aktualności,Dodo,Free the Bears

Noc w klatce by ratować niedźwiedzie!

Ekipa Fundacji Zoo Wrocław Dodo spędzi w ciasnych klatkach noc z 29 na 30 maja. Chcemy zwrócić uwagę na koszmarne warunki w jakich ponad 10 000 niedźwiedzi malajskich i himalajskich spędza całe swoje życie na farmach żółci w Azji Południowo – Wschodniej.

Upchnięte w ciasnych klatkach, karmione niezdrową papką by szybciej produkowały żółć, z podłączoną do ich ciał metalową rurką, która „doi” woreczek żółciowy non stop… W naturze żyłyby 40 lat, tam żyją 8.

Możemy realnie zmienić ich los. Laos i Wietnam zdelegalizowały farmy żółci, władze chętnie konfiskują zwierzęta, ale potrzebne są pieniądze na budowę nowych wybiegów oraz opiekę.

Wrocławskie Zoo i jego Fundacja Dodo od kilku lat wspierają Free the Bears w ratowaniu ginących gatunków zwierząt. Wybudowaliśmy pangolinarium, nowy wybieg dla niedźwiedzi, przeprowadziliśmy cykl zajęć edukacyjnych dla lokalnej ludności. Pandemia utrudnia pracę organizacji pozarządowych i Free the Bears walczy o fundusze ratowanie niedźwiedzi i na opiekę nad ponad 240 już żyjącymi w sanktuariach Laosie, Wietnamie i Kambodży.

Prosimy o wsparcie finansowe naszego Teamu! Każdy może do nas dołączyć i zbierać fundusze wśród swoich znajomych!

Więcej informacji na temat niedźwiedzi i możliwości wsparcia:

Historię sanktuarium, które pomagamy budować i utrzymać można oglądać obecnie w serii BBC „Niedźwiedzie w nowym domu” na TVP1 (dostępne też na VOD).