Aktualności,Dodo,Free the Bears,Fundacja Talarak,Nosorożec,Pangolin,Pantera śnieżna,Świneczka karłowata,Świnia wisajska

Czas na wiosenne wietrzenie szaf!

Nadaj drugie życie ubraniom i uratuj ginące gatunki

Dzisiaj świętujemy Dzień Ziemi. Święto to ustanowione zostało, by zwrócić uwagę na to, jak kruche są ekosystemy na naszym globie w zetknięciu z człowiekiem. Jednym z ogromnych obciążeń dla środowiska i jego bioróżnorodności jest przemysł odzieżowy, a szczególnie zagrożonym przez ten przemysł kontynentem jest Azja.

Zastanawiasz się nad sposobem pozbycia się niepotrzebnych ubrań? Wesprzyj naszą kampanię pomocy ginącym zwierzętom Azji na platformie “Ubrania do oddania”! Każdy z nas, każdego dnia dokonując wyborów konsumenckich i korzystając świadomie i ekologicznie z zasobów Ziemi może pomóc ratować endemiczne gatunki Azji i jej bogatą kulturę. Ekologiczny tryb życia służy nie tylko naszemu zdrowiu, ale też zwierzętom w tak odległych miejscach na Ziemi!

Na czym to polega? Wy oddajecie stare, zalegające w szafie ubrania i tekstylia, a na konto Fundacji Dodo trafiają środki finansowe na ratowanie zagrożonych gatunków – panter śnieżnych, świń wisajskich, jeleni alfreda, pangolinów, nosorożców indyjskich i świneczek karłowatych

Jak się przyłączyć?

✿ Przygotuj karton, którego rozmiar zbliżony jest do wielkości walizki podręcznej.

✿ Maksymalny rozmiar paczki, którą może zabrać kurier wynosi 180 cm dla sumy wszystkich trzech wymiarów kartonu: szerokości, wysokości i głębokości, a najdłuższy bok może mieć maksymalnie 80 cm.

Pakowanie:

✿ Przygotowane rzeczy poskładaj i ciasno umieść w kartonie,  paczka musi mieć minimum 10 kg, a maksymalnie 30 kg.

✿ Kartony porządnie zaklej i zamów bezpłatnego kuriera klikając w guzik POMAGAM w naszej kampanii “Uratujcie z Fundacją Zoo Wrocław Dodo ginące gatunki zwierząt Azji!”

✿ Podaj adres i termin odbioru zapakowanych kartonów, nie musisz drukować listów przewozowych – kurier przyjedzie razem z nimi.

Pamiętaj, że przyjmowane są  rzeczy:

✿ nowe i używane
✿ nadające się do wprowadzenia do drugiego obiegu
✿ bez dziur
✿ plam
✿ czyste

✿ wszystkie elementy garderoby damskiej, męskiej, dziecięcej, niemowlęcej;
✿ buty połączone w pary;
✿ akcesoria: np. torebki, plecaki;
✿ dodatki: np. czapki, szaliki;
✿ tekstylia domowe, np: koce, pościel oraz biżuteria,  bielizna i zabawki

Komu pomożemy?

Dołączcie do kampanii Fundacji Zoo Wrocław Dodo i uratujcie ginące gatunki zwierząt Azji. 100% zysku z akcji zostanie przekazane na projekty ochrony ginących gatunków zwierząt:

Zostało ich zaledwie 6300 w naturze. Zmiany klimatyczne odbierają panterom śnieznym każdego roku kolejne rejony bytowania w najwyższych górach Azji. Dzięki organizacji Snow Leopard Trust udaje się zapobiegać wypasowi zwierząt gospodarskich w coraz wyższych partiach gór, jednocześnie zapewniając lokalnym społecznościom zatrudnienie przy wyrobie ekologicznych produktów z wełny owczej, serów, eko-turystyce oraz dostęp do edukacji. Każda złotówka zdobyta w tej akcji przyczyni się do ufundowania zakupu fotopułapek, które są konieczne do dalszego monitorowania i badania panter śnieżnych w Himalajach.

Świnie wisajskie i jelenie Alfreda

Portret świni wisajskiej. fot. Talarak Foundation Inc.

Te endemiczne gatunki występują jedynie na Filipinach, gdzie wspieramy projekt Talarak, chroniący zwierzęta zagrożone przez utratę naturalnych siedlisk i kłusownictwo. Talarak prowadzi hodowlę i reintrodukcję tych gatunków. Fundusze pozyskane w kampanii “Uratujcie z Fundacją Zoo Wrocław Dodo ginące gatunki zwierząt Azji!” wesprą właśnie te działania.

Pangoliny są najczęściej przemycanymi zwierzętami na świecie – padają ofiarą zabobonów pseudomedycyny chińskiej. Dzięki wsparciu fundacji takich jak Free the Bears i Save Vietnam’s Wildlife w Laosie i Wietnamie udaje się uratować z rąk przemytników i przywrócić do natury tysiące konfiskowanych bezbronnych zwierząt.

Samica nosorożca indyjskiego z młodym w Parku Narodowym Manas

Te krytycznie zagrożone wyginieciem gatunki występują w Parku Narodowym Manas, gdzie we współpracy z Durrell Wildlife Conservation Trust wspieramy rewitalizację roślinności trawiastej – naturalnego ekosystemu tych endemicznych gatunków Assamu. Każda złotówka wspiera projekt odtwarzania środowiska dla nosorożców i świneczek, a także towarzyszącej im faunie.

Dzięki wspólnemu zaangażowaniu w kampanię możemy mieć wpływ na ochronę niezwykłych gatunków zwierząt. Fundacja Zoo Wrocław Dodo powstała w 2016 roku, a jej podstawową misją jest wspieranie ochrony gatunków zwierząt zagrożonych wyginięciem w Polsce i na świecie w środowiskach ich naturalnego występowania – in situ. Fundacja działa pro bono. Wszystkie zebrane środki przekazuje bezpośrednio do miejsc, gdzie niesiona jest realna pomoc zwierzętom.

Bardzo Ci dziękujemy za włączenie się w naszą kampanię “Uratujcie z Fundacją Zoo Wrocław Dodo ginące gatunki zwierząt Azji!”