Aktualności,Dodo,Na ratunek,Saola

Zoo i Dodo na ratunek faunie Azji Południowo-Wschodniej

Kolejne spotkanie z cyklu „Zoo i Dodo na ratunek”, odbędzie się we wrocławskim zoo, w piątek 23 marca o godz. 16:00. Jak wiecie Zoo Wrocław, wspierane przez Fundację Dodo, koordynuje budowę stacji rehabilitacji i hodowli jednego z najbardziej zagrożonych ssaków na ziemi jakim jest saola (Pseudoryx nghetinhensis).

Międzynarodowa wyprawa badawcza poszukująca saola w Laosie. fot. Marcin Matuszak

Z kolejnej wyprawy badawczej do Laosu wrócił opiekun zwierząt wrocławskiego zoo: Marcin Matuszak. Zatem będzie znowu doskonała okazja aby go dokładnie przepytać! W końcu musimy się dowiedzieć, jak blisko jesteśmy odnalezienia najbardziej enigmatycznego zwierzęcia Azji!

Przed wykładem, który rozpocznie się w Afrykarium ok. godz. 17:30 zapraszamy Was do Terrarium już o godz. 16:00. Będzie to wstęp do zoologicznej podróży po Azji Południowo – Wschodniej. Kierownik Terrarium Marek Pastuszek, oraz opiekunowie zwierząt zaprezentują gady i płazy zamieszkujące tę część świata. Będziecie mogli zobaczyć karmienie waranów z Komodo (Varanus komodoensis) oraz zaglądnąć do terrariów z wyklutymi kilka dni temu żółwiami wężoszyimi McCord’a (Chelodina mccordi). Odwiedzimy też warany szmaragdowe i mangrowe oraz żółwie birmańskie, zółtogłowe, wietnamskie trójpase i wiele innych.

Plakat Zoo i Dodo na ratunek faunie Azji Południowo-Wschodniej 23.03.2018

Jak zwykle podczas naszych spotkań nie pobieramy opłat za wstęp do zoo, lecz prosimy Was o wsparcie tego celu. Przed spotkaniem prosimy o wpłatę darowizny na specjalne konto Fundacji Zoo Wrocław Dodo:

89 1020 5226 0000 6102 0547 2040 z dopiskiem DAROWIZNA – SAOLA.

Pieniądze w całości przekażemy na projekt saola!

Wejście do Zoo przez bramę służbową od godz. 15.00.
Przybywajcie!

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu i zachęcenia rodziny i znajomych!