Aktualności,Dodo,Foka pospolita,Na ratunek,WWF

Zoo i Dodo na ratunek fokom

22 marca zapraszamy Was serdecznie na spotkanie „Zoo i Dodo na ratunek fokom”, które odbędzie się w Zoo Wrocław. 22 marca to dzień wyjątkowy bowiem to Międzynarodowy Dzień Foki!

Połowy, konflikt z rybakami, nieodpowiedzialna turystyka i zanieczyszczenie wód zagrażają istnieniu fok i morświnów w Bałtyku. O sytuacji fok w Polsce, zagrożeniach ze strony ludzi i akcjach ratowania ssaków morskich na polskim wybrzeżu opowie działający od wielu lat w Błękitnym Patrolu Michał Krause z Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego. Działający od początku 2010 r. Błękitny Patrol WWF to jak dotąd największa i najciekawsza akcja WWF Polska. Pozwala na czynne zaangażowanie społeczności lokalnej w ochronę przyrody. 200 wolontariuszy, którzy zamieszkują całe polskie wybrzeże Bałtyku, na co dzień pomaga fokom, morświnom i ptakom morskim.

Plakat Zoo i Dodo na ratunek fokom 22.03.2019

Przed wykładem, o godz. 16.00, zapraszamy przed basen fok, gdzie opiekunowie przygotowali niespodzianki zarówno dla uczestników spotkania jak i swoich ulubionych podopiecznych.

Chętnych do udziału w tym wyjątkowym spotkaniu prosimy o wpłatę darowizny na specjalne konto Fundacji Zoo Wrocław Dodo: 89 1020 5226 0000 6102 0547 2040 z dopiskiem DAROWIZNA – FOKI. Pieniądze w całości przekażemy na projekt ratowania fok przez Błękitny Patrol WWF.

Wejście do zoo przez bramę służbową od godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu i zachęcenia rodziny i znajomych!

Prosimy pamiętać o nas przy składaniu zeznań podatkowych. Zachęcamy do przekazywania 1% podatku dochodowego na rzecz naszej Fundacji (KRS 0000623492). Jak już wielokrotnie się Państwo przekonali przekazywane Fundacji Dodo środki ratują najbardziej zagrożone gatunki zwierząt!

Serdecznie zapraszamy!

Koszyk Przedmiot został usunięty. Cofnij
  • No products in the cart.