Aktualności,Dodo,Kanczyl filipiński,Kanczyl srebrnogrzbiety,Na ratunek

Zoo i Dodo na ratunek myszojeleniom

Zapraszmy na wyjątkowe spotkanie Zoo i Dodo na ratunek myszojeleniom.
Myszojeleń jest tylko jeden?!
Oczywiście ten sławny tak! Kanczyl srebrnogrzbiety!

Odkryty ponownie w Wietnamie w 2018 r. dzięki wsparciu Zoo Wrocław i Fundacji Dodo. Ale jest to jeden z 6 gatunków kanczyli żyjących na świecie. 19 maja o godz. 19.00 o myszojeleniach (kanczylach) dowiemy się wszystkiego!

Chętnych do udziału w tym wyjątkowym spotkaniu prosimy o wpłatę darowizny na specjalne konto Fundacji Zoo Wrocław Dodo: 89 1020 5226 0000 6102 0547 2040 z dopiskiem DAROWIZNA – MYSZOJELEŃ. Pieniądze w całości przekażemy na projekty ratowania kanczyli w środowisku naturalnym.

Poznaj odkrywców myszojelenia!

Gośćmi specjalnymi będą:

dr Andrew Tilker, który wraz z ekipą Global Wildlife Conservation, GreenViet, Leibniz-IZW i Southern Institute of Ecology z Wietnamu, ponownie odkrył kanczyla srebrnogrzbietego; opowie o swojej pracy, badaniach i dalszych planach ochrony tego gatunku,

Indira Lacerna i Peter Widmann prowadzący fundację KATALA na Palawanie z którą wrocławskie Zoo i Fundacja DODO współpracują wspierając projekt badania i ochrony kanczyli filipińskich; opowiedzą o tym jak wygląda sytuacja kanczyli oraz o tegorocznej ekspedycji na wyspy Bugsuk i Pandanan,

Agnieszka Urbańczyk – europejski koordynator hodowli zachowawczej kanczyli filipińskich i kierownik sekcji zwierząt kopytnych we wrocławskim Zoo; opowie o kanczylach żyjących w ogrodach zoologicznych.

Odwiedzimy też kanczyle filipińskie żyjące we wrocławskim zoo i dowiemy się o nich absolutnie wszystkiego!

Z powodu pandemii spotkanie odbędzie się online – link do spotkania na platformie ZOOM. W przypadku kanczyli jest to dobre rozwiązanie, gdyż na wybiegu są bardzo trudne do zaobserwowania, ale ukryta kamera pomoże nam je podglądnąć!

Spotkanie będzie też udostępnione na profilach Fb Zoo Wrocław i Fundacji Dodo. Na platformie ZOOM będzie można porozmawiać z prelegentami. Na Fb jedynie zadawać pytania na czacie.

Serdecznie zapraszamy!