Aktualności,Dodo,Na ratunek,Nietoperze

Zoo i Dodo na ratunek nietoperzom

Zapraszamy na spotkanie Zoo i Dodo na ratunek nietoperzom, które odbędzie się 23 września 2022r.

Chętnych do udziału w tym wyjątkowym spotkaniu prosimy o wpłatę darowizny na specjalne konto Fundacji Zoo Wrocław Dodo: 89 1020 5226 0000 6102 0547 2040 z dopiskiem DAROWIZNA – NIETOPERZE. Pieniądze w całości przekażemy na projekty ochrony nietoperzy prowadzone przez TOP “Nietoperek”.

Na świecie zidentyfikowano ok. 1 400 gatunków nietoperzy. To znaczy, że mniej więcej co piąty ssak to nietoperz. W Polsce występuje 27 gatunków nietoperzy i wszystkie są pod ochroną. Niektóre gatunki kilkadziesiąt lat temu były na skraju wyginięcia. Do takiej sytuacji doprowadziło najprawdopodobniej stosowanie na masową skalę toksycznych środków owadobójczych w rolnictwie, w połączeniu z kilkoma innymi czynnikami (m.in. silnym przekształcaniem krajobrazu przez człowieka).

Zgodnie z majowymi zapowiedziami chcemy zgłębić temat zagrożeń dla populacji nietoperzy w Polsce i na świecie. Będziemy ponownie gościć doktora Grzegorza Apoznańskiego z Towarzystwa Ochrony Przyrody “Nietoperek”, który wygłosi prelekcję w sali audytoryjnej w Afrykarium o godzinie 17:00. Po wykładzie zapraszamy na spacer po zoo i Parku Szczytnickim w poszukiwaniu miejscowych nietoperzy.

Wejście do zoo przez bramę służbową od godz. 16.00.

Serdecznie zapraszamy!