Aktualności,Dodo,Na ratunek,Pangolin

Zoo i Dodo na ratunek pangolinom

Serdecznie zapraszamy Was do wzięcia udziału w spotkaniu „Zoo i Dodo na ratunek pangolinom”, które odbędzie się we wrocławskim zoo w piątek, 14 grudnia.

Tym razem mówić będziemy o pangolinach, najbardziej zagrożonych nielegalnym handlem zwierzętach na świecie! Łuski okrywające ich ciało są tak samo pożądanym przez wschodni rynek towarem jak róg nosorożca. Szacuje się, że tylko w naszym stuleciu ponad milion tych mało poznanych ssaków padło ofiarą przemytników. Oznacza to, że za naszego życia pangoliny mogą wyginąć!

Najbardziej zagrożone są łuskowce azjatyckie. Wszystkie 4 gatunki zostały sklasyfikowane przez Międzynarodową Unię Ochrony Przyrody (IUCN) jako zagrożone lub krytycznie zagrożone wyginięciem.

Razem z wrocławskim ogrodem zoologicznym wspieramy projekty ratowania konfiskowanych w Laosie i Wietnamie pangolinów w Save Vietnam’s Wildlife, Lao Conservation Trust for Wildlife i Free the Bears. Pokażemy zdjęcia i filmy z budowy PANGOLINARIÓW oraz wypuszczania łuskowców do środowiska naturalnego!

Plakat Zoo i Dodo na ratunek pangolinom14.12.2018

Przed wykładem, o godz. 16.00, zapraszamy na spotkanie do Małpiarni (14 grudnia jest dniem małpy!), gdzie Karolina Przyjemska – opiekunka zwierząt pracująca w zeszłym roku w Save Vietnam’s Wildlife opowie o swoich ulubieńcach!

Chętnych do udziału w tym wyjątkowym spotkaniu prosimy o wpłatę darowizny na specjalne konto Fundacji Zoo Wrocław Dodo: 89 1020 5226 0000 6102 0547 2040 z dopiskiem DAROWIZNA – PANGOLINY. Pieniądze w całości przekażemy na projekty ratowania pangolinów w Save Vietnam’s Wildlife, Free the Bears i Lao Conservation Trust for Wildlife.

Wejście do zoo przez bramę służbową od godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu i zachęcenia rodziny i znajomych!

Serdecznie zapraszamy!