Aktualności,Dodo,Hutan,Na ratunek,Pantera śnieżna

Zoo i Dodo na ratunek panterom

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w pierwszym po wakacjach spotkaniu „Zoo i Dodo na ratunek panterom”, które odbędzie się we wrocławskim zoo w piątek 12 października.

Podczas wakacji do wrocławskiego zoo przyjechali nowi mieszkańcy: pantery śnieżne i mgliste. Chcemy Państwu przedstawić te piękne i zagrożone wyginięciem koty azjatyckie. Już budując Terytorium Panter braliśmy pod uwagę ochronę tych gatunków w naturalnym środowisku.

Wrocławskie Zoo i Fundacja Dodo wspierają program ochrony panter śnieżnych prowadzony przez Snow Leopard Trust oraz projekt badawczy panter sundajskich prowadzony przez organizację Hutan.

Wykład rozpocznie się o godz. 17.00.
Przed wykładem o godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie z opiekunami zwierząt drapieżnych, którzy przedstawią nam swoich najnowszych podopiecznych i oprowadzą po Terytorium Panter.

Chcemy, aby spotkania „Zoo i Dodo na ratunek” pomagały ratować ginące gatunki zwierząt, więc nie pobieramy opłat za wstęp do zoo, lecz prosimy Państwa o wsparcie tego celu. Przed spotkaniem prosimy o wpłatę darowizny na specjalne konto Fundacji Zoo Wrocław Dodo: 89 1020 5226 0000 6102 0547 2040 z dopiskiem DAROWIZNA – PANTERY. Pieniądze w całości przekażemy na projekty ochrony panter śnieżnych i mglistych oraz manuli.!

Wejście do zoo przez bramę służbową od godz. 15: 00.

Serdecznie zapraszamy!