Aktualności,Dodo,Na ratunek,Ptaki śpiewające

Zoo i Dodo na ratunek ptakom

Zapraszamy na spotkanie Zoo i Dodo na ratunek ptakom, które odbędzie się 17 czerwca 2021r.

Bardzo się cieszymy, że po ponad roku możemy zaprosić Państwa na to spotkanie do ogrodu zoologicznego a nie wirtualnie! Jest ku temu wspaniała okazja, gdyż otwarta została po generalnym remoncie Ptaszarnia wrocławskiego zoo. Spotkanie będzie więc nie lada gratką dla miłośników zwierząt, ale również architektury.

Chętnych do udziału w tym wyjątkowym spotkaniu prosimy o wpłatę darowizny na specjalne konto Fundacji Zoo Wrocław Dodo: 89 1020 5226 0000 6102 0547 2040 z dopiskiem DAROWIZNA – PTAKI. Pieniądze w całości przekażemy na projekt ratowania dzioborożców na Palawanie.

Ptaszarnia już otwarta!

O godz. 17.00 po Ptaszarni oprowadzi nas Prezes Zoo Wrocław Radosław Ratajszczak przybliżając historię i tajniki modernizacji tego unikatowego obiektu oraz bardzo przemyślany dobór jego mieszkańców.

Opiekunowie ptaków opowiedzą o życiu swoich podopiecznych i o tym jak zaaklimatyzowały się do nowych warunków. Szczególnie zwrócimy uwagę na dzioborożce palawańskie, których hodowla we wrocławskim zoo jest szansą na stworzenie hodowli zachowawczej na Filipinach!

O godz. 18.00 zapraszamy do Sali konferencyjnej Afrykarium na wykłady o ekologii i ochronie ptaków oraz zaangażowaniu Fundacji Dodo i Zoo Wrocław w ich ratowanie:

• „Ginące ptaki” – Inspektor ds. Ptaków Zoo Wrocław Krzysztof Kałużny,

• „Projekt ochrony dzioborożców palawańskich” – Indira Lacerna i Peter Widmann Fundacja Katala.

Wejście do ZOO przez bramę służbową od godz. 16.00.

Serdecznie zapraszamy!