Aktualności,Dodo,Kukang,Na ratunek,Olej palmowy

Zoo i Dodo na ratunek zwierzętom Sumatry

Zapraszamy na spotkanie Zoo i Dodo na ratunek zwierzętom Sumatry, które odbędzie się 26 października 2021r.

Nasza Fundacja i Zoo Wrocław wspierają projekt KUKANG na Sumatrze, chroniący lori kukang, pangoliny i inne endemiczne, zagrożone gatunki i ich środowisko. Wspieramy patrole chroniące zwierzęta przed kłusownikami, działania edukacyjne dla dzieci oraz ekologiczną uprawę kawy, która daje zatrudnienie lokalnej ludności.

Chętnych do udziału w tym wyjątkowym spotkaniu prosimy o wpłatę darowizny na specjalne konto Fundacji Zoo Wrocław Dodo: 89 1020 5226 0000 6102 0547 2040 z dopiskiem DAROWIZNA – KUKANG. Pieniądze w całości przekażemy na ratowanie lori na Sumatrze.

Gościem specjalnym naszego spotkania będzie dyrektor The Kukang Rescue Program, Frantisek Pribrsky. Każdego, kto chce posłuchać jakie są efekty Waszego wsparcia i dowiedzieć się co produkcja pysznej kawy ma wspólnego z ochroną zwierząt zapraszamy na wykład, który odbędzie się o godzinie 17:00 w sali konferencyjnej w Afrykarium. Przed wykładem odwiedzimy krewnych lori, czyli małpy żyjące we wrocławskim zoo. Miejsce zbiórki: wejście do pawilonu małp o godzinie 16:00.

Zapraszamy też na degustację kawy Kukang w Dodo Cafe przy Afrykarium!

Wejście do ZOO przez bramę służbową od godz. 15.00.

Serdecznie zapraszamy!