Aktualności,Dodo,Na ratunek,Salamandra

Zoo i Dodo na ratunek żółwiom błotnym

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wakacyjnym spotkaniu „Zoo i Dodo na ratunek”, które odbędzie się we wrocławskim zoo w piątek 13 lipca. Będzie to wyjątkowe spotkanie z rodzimą fauną i jej badaczami i obrońcami!

Borys Kala z młodym żółwiem błotnym. fot. Anna Grabieniow

Wrocławskie Zoo i Fundacja Dodo wspierają program ochrony żółwia błotnego (Emys orbicularis) prowadzony przez Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra”.
Żółwie błotne, będące jedynym naturalnie występującym żółwiem w Polsce, są objęte ścisłą ochroną w naszym kraju od 1935 roku. Mimo ochrony nadal są sklasyfikowane w „Polskiej czerwonej księdze zwierząt” jako gatunek bardzo wysokiego ryzyka, zagrożony wyginięciem. O projekcie CHELONIA, prowadzonym w Wielkopolsce, opowiedzą jego twórcy: Borys Kala i Anna Grebieniow.

Wykład rozpocznie się o godz. 17.00. Po wykładzie ok godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie z żółwiami błotnymi w Odrarium i Terrarium. Opiekunowie żółwi zaprezentują też najciekawsze gatunki hodowane we wrocławskim Zoo!

Chcemy, aby spotkania „Zoo i Dodo na ratunek” pomagały ratować ginące gatunki zwierząt, więc nie pobieramy opłat za wstęp do zoo, lecz prosimy Państwa o wsparcie tego celu. Przed spotkaniem prosimy o wpłatę darowizny na specjalne konto Fundacji Zoo Wrocław Dodo:

89 1020 5226 0000 6102 0547 2040 z dopiskiem DAROWIZNA–ŻÓŁWIE BŁOTNE.

Pieniądze w całości przekażemy na projekt CHELONIA!

Wejście do zoo przez bramę służbową od godz. 16.00.

Plakat Zoo i Dodo na ratunek żółwiom błotnym 13.07.2018

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu i zachęcenia rodziny i znajomych!