Aktualności,Dodo,Na ratunek,Pingwin

Zoo i Dodo na ratunek pisklętom pingwinów

Zapraszamy dzieci i dorosłych na spotkanie Zoo i Dodo na ratunek pisklętom pingwinów, które odbędzie się we wrocławskim zoo w piątek 9 kwietnia!

Wrocławskie Zoo i Fundacja Dodo wspierają od wielu lat projekt ratowania pingwinów przylądkowych w RPA. Udało nam się już zaadoptować 120 piskląt uratowanych przez fundację SANCCOB i wypuszczonych do oceanu. Chcemy pomagać nadal, ponieważ pomimo wielu wysiłków sytuacja pingwinów stale się pogarsza… Zmiany klimatu, przełowienie i zanieczyszczenie oceanu spowodowały spadek populacji o 98 % w ciągu ostatnich 100 lat!

Spotkanie będzie wirtualne, ale zapewnimy bardzo bliski kontakt z pingwinami w stacji odchowu piskląt SANCCOB oraz ich ambasadorami mieszkającymi we wrocławskim zoo! Spotkamy się z opiekunami tych wspaniałych ptaków i w Polsce i w RPA.

Chętnych do udziału w tym wyjątkowym spotkaniu prosimy o wpłatę darowizny na specjalne konto Fundacji Zoo Wrocław Dodo: 89 1020 5226 0000 6102 0547 2040 z dopiskiem DAROWIZNA – PINGWINY. Pieniądze w całości przekażemy na projekt ratowania piskląt pingwinów w Afryce.

Link do spotkania na ZOOM gdzie będzie można w pełni wziąć udział w spotkaniu zadając pytania podamy 2 dni przed spotkaniem na stronie Fundacji Dodo i na FB.

Rozpoczął się okres składania zeznań podatkowych. Zachęcamy do przekazywania 1% podatku dochodowego na rzecz naszej Fundacji (KRS 0000623492). Jak już wielokrotnie się Państwo przekonali przekazywane Fundacji Dodo środki ratują najbardziej zagrożone gatunki zwierząt! Bez Ciebie wyginą!

Serdecznie zapraszamy!