Program ochrony świneczki karłowatej

Program ochrony świneczki karłowatej

Nazwa gatunku: ŚWINECZKA KARŁOWATA Nazwa łacińska: Porcula salvania Kraj: Indie - Assam Strona projektu: www.pygmyhog.org   Świneczka karłowata jest najmniejszą i najrzadszą dziką świnią na świecie. Gatunek ten jest obecnie uznany za krytycznie zagrożony wyginięciem. Na szczęście prowadzony obecnie proces reintrodukcji, pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość tego gatunku. ŚWIĘTA DLA ŚWINECZKI KARŁOWATEJ Kup bon podarunkowy

Opis

Nazwa gatunku: ŚWINECZKA KARŁOWATA
Nazwa łacińska: Porcula salvania

Kraj: Indie – Assam
Strona projektu: www.pygmyhog.org

 

Świneczka karłowata jest najmniejszą i najrzadszą dziką świnią na świecie. Gatunek ten jest obecnie uznany za krytycznie zagrożony wyginięciem. Na szczęście prowadzony obecnie proces reintrodukcji, pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość tego gatunku.

ŚWIĘTA DLA ŚWINECZKI KARŁOWATEJ

Kup bon podarunkowy
o wartości 30 zł
i pomóż ratować świneczki!

Aby zakupić bon prosimy dokonać wpłaty odpowiedniej kwoty (przycisk PRZEKAŻ DAROWIZNĘ powyżej) i podać w formularzu darowizny swój adres e-mail. Bon wyślemy na podany adres e-mail.

Chcesz pomóc innym zwierzętom – kliknij tutaj!

Świneczka karłowata ma ok. 65 cm długości i 25 cm wysokości, waży od 8 do 9 kg. Samice są trochę mniejsze, a noworodki ważą tylko 150-200 gram! Żywią się korzeniami, bulwami, owadami, gryzoniami i małymi gadami. Zamieszkują gęste, trawiaste zarośla, w których budują coś na kształt gniazda do odchowy młodych.
Biegnąca świneczka karłowata w zagrodzie w Pygmy Hog Conservation Programme. fot. Craig Jones
Świneczka karłowata z młodymi w zagrodzie w Pygmy Hog Conservation Programme. fot. Craig Jones
Świneczki karłowate doznały poważnej utraty siedlisk i uważano, że wyginęły w latach 60 ubiegłego wieku. Zostały wyparta z większości naturalnych obszarów w Indiach i Nepalu. W ostatnich dziesięcioleciach, program hodowli i inne działania na rzecz ochrony umożliwiają powrót tego gatunku. Obecnie w północno-wschodnim stanie Assam żyje mniej niż 300 zwierząt. To nie tylko najmniejsze dzikie świnie, ale także jedne z najrzadszych zwierząt na świecie! Program ochrony świneczki karłowatej prowadzonym jest wspólnie przez władze Indii, brytyjską organizację Durrell Wildlife Conservation Trust i lokalną organizację non-profit Aaranyak.

Bony podarunkowe na Święta

Jeśli nie masz pomysłu na świąteczny prezent i martwisz się, że kolejna para skarpet pod choinką może się komuś nie spodoba, mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie.  (więcej…)
Czytaj dalej

Czas na wiosenne wietrzenie szaf!

Dzisiaj świętujemy Dzień Ziemi. Święto to ustanowione zostało, by zwrócić uwagę na to, jak kruche są ekosystemy na naszym globie w zetknięciu z człowiekiem. Jednym z ogromnych obciążeń dla środowiska i jego bioróżnorodności jest przemysł...
Czytaj dalej

Bony podarunkowe na Święta

Jeśli nie masz pomysłu na świąteczny prezent i martwisz się, że kolejna para skarpet pod choinką może się komuś nie spodoba, mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie.  (więcej…)
Czytaj dalej

Podsumowanie WILD RUN 2022

Bieg Wild Run 2022 odbył się po raz szósty w historii. Tegoroczne hasło brzmiało „ratujmy zwierzęta Azji”. Ponad 1100 osób zapisanych na bieg włączyło się w tym roku w akcję biegu charytatywnego w dniu 9...
Czytaj dalej

Świneczki karłowate w “lockdownie” – zagraża im afrykański pomór świń

Opowieść o świneczkach karłowatych, którym zagraża afrykański pomór świń w Indiach (więcej…)
Czytaj dalej

Zoo i Dodo na ratunek świneczce karłowatej

Serdecznie zapraszamy na niezwykłe spotkanie z wyjątkowym człowiekiem - spotkanie z serii Zoo i Dodo na ratunek w dniu 13 października 2017! (więcej…)
Czytaj dalej