Na pomoc zwierzętom z ogrodów zoologicznych w Ukrainie

Na pomoc zwierzętom z ogrodów zoologicznych w Ukrainie

Projekt: NA POMOC ZWIERZĘTOM Z OGRODÓW ZOOLOGICZNYCH W UKRAINIE Kraj: Ukraina   Huk, strach, zamknięcie w wewnętrznych schronach. Tak teraz wygląda życie zwierząt w ogrodach zoologicznych w Kijowie, Charkowie, Odessie, Askanii Nowej. Pozostajemy w stałym kontakcie z pracownikami ogrodów. Mieszkają, często wraz z całymi rodzinami, na terenie ogrodów, bo nie da się kursować dom –

Opis

Projekt: NA POMOC ZWIERZĘTOM Z OGRODÓW ZOOLOGICZNYCH W UKRAINIE

Kraj: Ukraina

 

Huk, strach, zamknięcie w wewnętrznych schronach. Tak teraz wygląda życie zwierząt w ogrodach zoologicznych w Kijowie, Charkowie, Odessie, Askanii Nowej. Pozostajemy w stałym kontakcie z pracownikami ogrodów. Mieszkają, często wraz z całymi rodzinami, na terenie ogrodów, bo nie da się kursować dom – praca. Nie chcą zostawić swoich ukochanych zwierząt. Wiemy, że zrobią dla nich wszystko! Na razie mają karmę dla zwierząt na kilka dni, na razie u nich nie spadły bomby. Oby tak pozostało, oby nasza pomoc potrzebna była tylko na zakup drożejących w zastraszający tempie owoców, warzyw, mięsa, ryb, zbóż, granulatów!

W tym celu, wraz z Zoo Wrocław utworzyliśmy zbiórkę pieniędzy dla ogrodów zoologicznych i rezerwatów przyrody w Ukrainie. Prosimy, w dobie ludzkiego nieszczęścia nie zapominajcie o zwierzętach!

Polskie ogrody zoologiczne i Polacy niestety dobrze wiedzą co wojna oznacza dla zwierząt. Nie ważne w jakim kraju, pod czyimi rządami, one są niewinnymi ofiarami! Dlatego Zoo Wrocław już przekazało ukraińskim ogrodom 15 000 EUR, teraz Państwo mogą się do nas dołączyć.

Karol Łukaszewicz, pierwszy powojenny dyrektor naszego wrocławskiego zoo w swojej książce “Ogrody zoologiczne: wczoraj, dziś i jutro” pisał: “Nie ma bardziej pokojowej, pacyfistycznej instytucji jak zoo. Wojny oznaczają dla niej zawsze śmiertelne niebezpieczeństwo, grożą powolnym uwiądem lub szeroką zagładą.”

Podpisujemy się pod jego słowami.

09.03.2022 – Kupiliśmy sprzęt do odłowu zwierząt za ponad 9 000 zł. Klatki, siatki, nosze. Już ruszają do ukraińskich ogrodów. Prosimy nie zapominajcie o dzikich zwierzętach w ukraińskich ogrodach zoologicznych. Dostajemy coraz więcej próśb o pomoc.

06.03.2022 – Bardzo dziękujemy za wsparcie! Dzięki Państwa hojności przekazaliśmy w piątek 20 000 zł do Zoo w Kijowie. Prosimy o dalszą pomoc, byśmy mogli pomóc kolejnym ogrodom zoologicznym w Ukrainie.