Na pomoc zwierzętom z pożarów w Australii

Na pomoc zwierzętom z pożarów w Australii

Projekt: NA POMOC ZWIERZĘTOM Z POŻARÓW W AUSTRALII  Kraj: Australia Strona projektu: www.zoo.org.au/fire-fund/   Prawdopodobnie pożary przyczyniły się do wyginięcia grubogoników Sminthiopsis aitkeni na Wyspie Kangura – malutkich torbaczy magazynujących tłuszcz w ogonie, czy żałobnicy brunatnej Calyptorhynchus lathami halmaturinus – pięknego ptaka z rodziny kakaduowatych. Ocalałe zwierzęta potrzebują opieki weterynaryjnej i pożywienia. Busz: jego roślinność

Opis

Projekt: NA POMOC ZWIERZĘTOM Z POŻARÓW W AUSTRALII 

Kraj: Australia

Strona projektu: www.zoo.org.au/fire-fund/

 

Prawdopodobnie pożary przyczyniły się do wyginięcia grubogoników Sminthiopsis aitkeni na Wyspie Kangura – malutkich torbaczy magazynujących tłuszcz w ogonie, czy żałobnicy brunatnej Calyptorhynchus lathami halmaturinus – pięknego ptaka z rodziny kakaduowatych.

Ocalałe zwierzęta potrzebują opieki weterynaryjnej i pożywienia. Busz: jego roślinność i zamieszkujące go owady nie odnowi się szybko!

Na pomoc zwierzętom ruszyli pracownicy Zoos Victoria. To oni lekarze weterynarii, opiekunowie dzikich zwierząt najlepiej wiedzą jak zająć się poparzonymi zwierzętami. Chcemy im pomóc przekazując środki na fundusz Bushfire Emergency Wildlife Fund!

W tym celu, wraz z Zoo Wrocław utworzyliśmy zbiórkę pieniędzy, podczas której udało się zebrać kwotę 166,588 PLN, którą w całości przekazaliśmy do Bushfire Emergency Wildlife Fund.

Fundacja Dodo i Zoo Wrocław dla zwierząt Australii - koala uratowany z pożarów z opatrunkami na łapach

Zoo i Dodo na ratunek zwierzętom Australii

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe spotkanie „Zoo i Dodo na ratunek zwierzętom Australii”, które odbędzie się we wrocławskim zoo w piątek 28 lutego! (więcej…)
Czytaj dalej