Aktualności,Dodo,Wild Run

WILD RUN 2022

WILD RUN 2022 #PoczujZewNatury

Pobiegnij z nami, pomóż przyrodzie – wesprzyj projekty ratowania zwierząt w Azji!

To już szósta edycja “Dzikiego Biegu”, charytatywnej akcji  organizowanej przez Fundację Dodo i Zoo Wrocław. W tym roku wracamy biegać do wrocławskiego zoo!

Przypominamy, że w stacjonarnej formie wyścigu ilość numerów startowych jest ograniczona! Jednocześnie wszyscy chętni będą mogli wystartować wirtualnie i zdobyć swój medal tym samym wspomagając naszą akcję. Obowiązuje jeden dystans – 10km.

Zapraszamy do zakupu pakietów startowych – podstawowy pakiet startowy zawiera: drukowany i elektroniczny numer startowy, wstęp do wrocławskiego zoo w dniu biegu, posiłek regeneracyjny, medal, dyplom elektroniczny oraz płócienną torbę tegorocznej edycji biegu. Dodatkowo można zakupić pakiet rozszerzony, w którym oferujemy:

– wysokiej jakości, białą, techniczną koszulkę z nadrukiem z przodu
– czapkę biegowa/pod kask
W pakiecie rozszerzonym można również wesprzeć naszą fundację dodatkową kwotą darowizny.

CEL BIEGU

Azja to kontynent pełen cudów natury i kultury. Jednak region ten stoi w obliczu poważnych wyzwań, takich jak przeludnienie, niedobór wody i zmiany klimatyczne. Zachowaniu bioróżnorodności zagraża kłusownictwo, ekspansja międzynarodowych koncernów wydobywczych, rolnych, odzieżowych. Negatywny wpływ na przyrodę rabunkowej gospodarki i rolnictwa oznacza również niebezpieczeństwo dla, w większości ubogich, społeczeństw tego kontynentu.

Każdy z nas, każdego dnia dokonując wyborów konsumenckich i korzystając świadomie i ekologicznie z zasobów Ziemi może pomóc ratować endemiczne gatunki Azji i jej bogatą kulturę. Ekologiczny tryb życia służy nie tylko naszemu zdrowiu, ale też zwierzętom w tak odległych miejscach na Ziemi!

Dołącz do Wild Run – Ratujmy zwierzęta Azji i spędź niepowtarzalny dzień biegając po wrocławskim zoo! Z nami odkryjesz rzadkie, wyjątkowe zwierzęta Azji i dowiesz się jak je chronić. Zysk z biegu w całości przekażemy na projekty ochrony ginących gatunków zwierząt:

Słoni, panter sundajskich i orangutanów na Borneo, gdzie od lat współpracujemy z fundacją Hutan zajmującą się rewitalizacją plantacji palmy olejowej. Przy odpowiednim wsparciu i świadomym wyborze produktów ekologicznych udaje się chronić endemiczne gatunki zwierząt Borneo w koegzystencji z rolnictwem i rozwojem miejscowej ludności.

Lori na Sumatrze, gdzie wspieramy projekt Kukang chroniący te zagrożone przez kłusownictwo i nielegalny handel zwierzęta poprzez edukację lokalnych społeczności i ekologiczną uprawę kawy. Dając byłym kłusownikom pracę przy patrolowaniu lasów deszczowych i przy uprawie kawy chronimy ginące gatunki zwierząt.

Dzioborożców palawańskich i kanczyli filipińskich na Palawanie. Wyspa ta słynąca z endemicznych gatunków zwierząt boryka się nie tylko z dużą presją demograficzną i rozwojem rolnictwa, ale również w ostatnich latach ze skutkami zmian klimatycznych powodującymi niszczycielskie tajfuny. Od wielu lat wspieramy fundację Katala prowadzącą badania i chroniącą endemiczne gatunki Palawanu.

Pangolinów, najczęściej na świecie przemycanych zwierząt, ofiar zabobonów pseudo tradycyjnej medycyny chińskiej. Dzięki wsparciu fundacji takich jak Free the Bears i Save Vietnam’s Wildlife w Laosie i Wietnamie udaje się uratować z rąk przemytników i przywrócić do natury tysiące konfiskowanych zwierząt.

Panter śnieżnych, którym zmiany klimatyczne odbierają każdego roku kolejne rejony bytowania w najwyższych górach Azji. Dzięki organizacji Snow Leopard Trust udaje się zapobiegać wypasowi zwierząt gospodarskich w coraz wyższych partiach gór, jednocześnie zapewniając lokalnym społecznościom zatrudnienie przy wyrobie ekologicznych produktów z wełny owczej oraz dostęp do edukacji.

Nosorożców indyjskich w Parku Narodowym Manas, gdzie wspieramy rewitalizację roślinności trawiastej – naturalnego ekosystemu nosorożców, świneczek karłowatych i wielu innych endemicznych gatunków Assamu.