Program ochrony kanczyla filipińskiego

Program ochrony kanczyla filipińskiego

Nazwa gatunku: KANCZYL FILIPIŃSKI Nazwa łacińska: Tragulus nigricans Kraj: Filipiny - Palawan Strona projektu: www.katalafoundation.org   Filipiny ze względu na izolację geograficzną i polityczną są ostoją bioróżnorodności na świecie. Niestety globalizacja, rozwój transportu i zmiany polityczne w regionie spowodowały, że do niedawna nazywane ostatnią Arką Filipiny stają się rajem nie dla zwierząt, ale dla kłusowników

Opis

Nazwa gatunku: KANCZYL FILIPIŃSKI
Nazwa łacińska: Tragulus nigricans

Kraj: Filipiny – Palawan
Strona projektu: www.katalafoundation.org

 

Filipiny ze względu na izolację geograficzną i polityczną są ostoją bioróżnorodności na świecie.

Niestety globalizacja, rozwój transportu i zmiany polityczne w regionie spowodowały, że do niedawna nazywane ostatnią Arką Filipiny stają się rajem nie dla zwierząt, ale dla kłusowników i handlarzy dzikimi zwierzętami. Być może to ostatnia szansa by poznać i ocalić wiele endemicznych gatunków zamieszkujących wyspy Filipin.

ŚWIĘTA DLA KANCZYLA FILIPIŃSKIEGO

Kup bon podarunkowy
o wartości 40 zł
i pomóż ratować kanczyle!

Aby zakupić bon prosimy dokonać wpłaty odpowiedniej kwoty (przycisk PRZEKAŻ DAROWIZNĘ powyżej) i podać w formularzu darowizny swój adres e-mail. Bon wyślemy na podany adres e-mail.

Chcesz pomóc innym zwierzętom – kliknij tutaj!

Młody kanczyl filipiński (Tragulus nigricans) urodzony w Zoo Wrocław

Kanczyl filipiński, jeden z najmniejszych przedstawicieli zwierząt kopytnych jest gatunkiem endemicznymi dla Filipin i jest zagrożony wyginięciem przez niszczenie siedlisk i kłusownictwo.
Wrocławskie Zoo wraz z kilkoma innymi ogrodami jest fundatorem badań i ochrony tego gatunku przez Fundację KATALA na Palawanie, na Filipinach. Program badań jest bardzo szeroki i zakłada oszacowanie zasięgu występowania, liczebności oraz wytyczenie obszarów ochrony i translokacji. Badania prowadzone będą przez kilka lat w bardzo trudno dostępnym i niebezpiecznym ze względów polityczno – ekonomicznych terenie.

Samiec kanczyla filipińskiego (Tragulus nigricans) w Zoo Wrocław