Aktualności,Dodo

PRZEKAŻ 1% NA FUNDACJĘ DODO

Podaruj 1% swojego podatku na ochronę zagrożonych gatunków.

W naturze zostało tylko 2% pingwinów przylądkowych – TWÓJ 1% MOŻE TO ZMIENIĆ! Wesprzyj ochronę zagrożonych gatunków zwierząt – wpisz w deklarację podatkową nasz numer KRS: 0000623492

Fundacja Zoo Wrocław – Dodo wspiera mało poznane, ginące gatunki zwierząt. Nie chcemy, aby kolejne z nich podzieliły lost ptaka dodo, który wyginął kilkadziesiąt lat po odkryciu.

Co robimy?

W Europie, Azji i Afryce wspieramy projekty ochrony zwierząt oraz ekosystemów, o których mało kto słyszał.

1 procent dla pangolinów

W Laosie i Wietnamie ratujemy konfiskowane PANGOLINY, najbardziej zagrożone przemytem zwierzęta świata. Dzięki nam mają szansę na powrót do natury.

MANATY afrykańskie są najmniej poznanym gatunkiem manatów na świecie. Dzięki finansowanym przez nas badaniom prowadzonym w Senegalu możemy lepiej poznać i chronić te ssaki morskie.

Podaruj 1% swojego podatku na ochronę laotańskiego lemurów katta!

Popularnym LEMUROM katta grozi zagłada. Na Madagaskarze  żyje ich już tylko 2500, czyli mniej niż w ogrodach zoologicznych. By to zmienić, włączyliśmy się w projekt ich reintrodukcji.

Podaruj 1% swojego podatku na ochronę laotańskiego szczura skalnego!

KHA-NYOU są żywą skamieliną. Rodzina gryzoni, do której należą, wyginęła 11 mln lat temu. Nie pozwólmy, aby kilkanaście lat po odkryciu zostały wytępione przez kłusowników!

Podaruj 1% swojego podatku na ochronę pingwinów przylądkowych!

Zanieczyszczenie i przełowienie oceanów doprowadziło TOŃCE na skraj wymarcia. Razem z fundacją SANCCOB ratujemy pisklęta porzucone na plażach Afryki Południowej.

Kłusownictwo, dla rogów stosowanych w chińskiej medycynie ludowej, trwa nieprzerwanie
i doprowadziło NOSOROŻCE indyjskie na skraj wymarcia.  Pomóżcie zatrzymać ten proceder!

Podaruj 1% swojego podatku na ochronę oryksów szablorogich!

Ostatniego, dziko żyjącego ORYKSA szablorogiego zabito dla trofeum w drugiej połowie XIX w. Gatunek przetrwał dzięki ogrodom zoologicznym. Pomóżcie nam w ich reintrodukcji!