Aktualności,Dodo,Wild Run

WILD RUN 2023

WILD RUN 2023 #PoczujZewNatury

Bieg charytatywny Wild Run już po raz siódmy w Zoo Wrocław! Pobiegniemy dla zwierząt Afryki. Dołącz na www.wildrun.eu i weź udział w biegu stacjonarnie lub wirtualnie 8 października!

W tym roku nasza fundacja wraz z Zoo Wrocław oraz Stowarzyszeniem ProRun Wrocław zaprasza na siódmą już edycję charytatywnego biegu po krętych ścieżkach ogrodu. Wild Run 2023 już 8 października. Zapisy poprzez stronę www.wildrun.eu ruszyły.

CEL BIEGU

Naszym celem tym razem jest wsparcie zagrożonych gatunków zwierząt Afryki. Każdy biegacz swoim udziałem w Wild Run przyczyni się osiągnięcia tego celu i zebrane środki wspomogą projekty ochrony zwierząt takich jak:

oryksy i adaksy – projekt prowadzony przez Sahara Conservation w Tunezji – organizację, która reintrodukuje, czyli przywraca do środowiska naturalnego oraz stale monitoruje populacje tych gatunków,

lemury katta na Madagaskarze – gdzie organizacja Reniala opiekuje się ocalałymi osobnikami wymierającej populacji lemurów na wyspie,

pingwiny przylądkowe w Republice Południowej Afryki – tam organizacja Sanccob od 1968 roku zajmuje się ratowaniem ptaków – opiekuje się nimi w ośrodku rehabilitacyjnym i odchowuje pisklęta porzucone na wybrzeżu, a następnie je wypuszcza z powrotem do natury,

manaty afrykańskie – wspieramy organizację African Aquatic Conservation Fund w Senegalu, która zajmuje się badaniami i monitoringiem występowania manatów, a także rozpowszechnia w lokalnym środowisku wiedzę o ochronie tego gatunku,

Pięciomiesięczne pelomeduzy Adansona wyklute w African Chelonian Institute w 2014 roku. fot. African Chelonian Institute

żółwie w Afryce Zachodniej – wspieramy African Chelonian Institute, ratujący zagrożone nielegalnym handlem gatunki żółwi. Nasza fundacja pomogła w budowie wybiegów oraz hodowli żółwi pustynnych i pelomeduzy Adansona, a także wsparła działania edukacyjne chroniące żółwie morskie,

żółwie na Madagaskarze – tam wspieramy Turtle Survival Alliance, która pomaga finansować utrzymanie żółwi promienistych masowo konfiskowanych kłusownikom i przemytnikom,

fauna Sahary na terenie Tunezji – gdzie Marwell Wildlife podejmuje działania polegają m.in. na reintrodukcji oryksów, monitorowaniu regionu Sahel-Sahara – środowisku występowania m.in. fenków,

okapi w Demokratycznej Republice Konga – gdzie Wildlife Conservation Global prowadzi działania w sercu Demokratycznej Republiki Konga, w środowisku występowania populacji okapi poważnie zagrożonego ze względu na wojnę domową i degradację środowiska przez ludzi wydobywających w DRK koltan – materiał wykorzystywany w budowie mikroprocesorów.

Włącz się do Wild Run 2023 i pobiegnij – do wyboru biegi:
– główny na dystansie 10 km – to 2 pętle po 5 km na terenie zoo, ale jest też możliwość udziału w tym biegu wirtualnie z każdego zakątka świata,
– młodzieżowy na 1 km. Biegnie młodzież od 9 do 15 roku życia,
– dziecięcy – dla dzieci do 8 roku życia na dystansie ok. 200 m.

Wild Run ma podobną formułę od lat. To nie tylko impreza w szczytnym celu, ale także doskonała zabawa. Przez całą historię naszego charytatywnego biegu w Wild Run wzięło udział blisko 5 800 osób. Co najważniejsze od 2017 roku zebraliśmy i przekazaliśmy na ochronę gatunków zagrożonych wyginięciem ponad 234 000zł! Pieniądze trafiły na 3 kontynenty: do Europy, Afryki i Azji – prosto w miejsca występowania zagrożonych gatunków zwierząt.

W tym roku pomagamy afrykańskim gatunkom zwierząt zagrożonych wyginięciem, a potrzeby ochrony nie maleją: populacje zwierząt spadają, środowisko jest dalej degradowane, dalej na zwierzęta się kłusuje i przemyca.

Czekamy i na biegaczy i na sponsorów Wild Run 2023
Przygotowaliśmy atrakcyjne pakiety startowe – możesz przebiec Wild Run w dedykowanej koszulce z oryksem, a także dostać ręcznik i torbę z logotypem biegu czy magnes. Na uczestników tradycyjnie czekać będzie posiłek regeneracyjny i woda. Nasi partnerzy i sponsorzy zaprezentują się na stoiskach w miasteczku biegowym na terenie wrocławskiego zoo.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Wild Run 2023! Wspólnym wysiłkiem ratujmy faunę Afryki!