Bransoletka z gór Annamskich!

Wpłać 200 zł – lub więcej – aby otrzymać ręcznie wykonaną bransoletkę z gór Annamskich! Prosimy pomóż nam ratować dzikie, zagrożone wyginięciem, mało poznane gatunki zwierząt w Azji i Afryce – czyli w miejscach gdzie kłusownictwo i nielegalny handel osiągają niewyobrażalne rozmiary! (więcej…)
Czytaj dalej

Program ratowania saoli wkroczył w decydującą fazę

Program ratowania saoli wkroczył w decydującą fazę: po wielu latach przygotowań Saola Working Group zorganizowała wyprawę do Wietnamu mającą na celu odnalezienie saoli w wietnamskiej dżungli. Ekipa badawcza, w której znalazł się również opiekun zwierząt wrocławskiego Zoo Marcin Matuszak, eksplorowała kolejne parki narodowe i rezerwaty przyrody w Wietnamie w poszukiwaniu tej enigmatycznej antylopy. W Rezerwacie Pu Huong ekipie nie udało się natrafić na żywą saolę, ale w wiosce obok odnaleźli „trofeum” kłusowników. Jest więc szansa! Autorem zdjęć z wyprawy jest Marcin Matuszak. O dalszych badaniach będziemy informować na bieżąco, a po powrocie z Wietnamu, już w styczniu, zapraszamy na relację...
Czytaj dalej

Historyczny moment: podpisanie planu ratowania saola

Working Group i rząd Wietnamu!Saola Working Group powstała w 2006 roku. Jej celem jest skoordynowanie działań w celu ratowania saola, jednego z najbardziej zagrożonych wyginięciem gatunku wśród ssaków. Przypomnijmy, że wrocławskie zoo i fundacja Dodo są aktywnie zaangażowane w czynną ochronę i poszukiwanie tego gatunku. Prezes Zoo Wrocław Radosław Ratajszczak od ponad 30 lat bierze udział w ekspedycjach i badaniach naukowych nad fauną Wietnamu i Laosu, jest członkiem Saola Working Group. Marcin Matuszak opiekun zwierząt kopytnych pracujący w Zoo Wrocław uczestniczył w dwóch wyprawach badawczych dotyczących ratowania saola (więcej…)
Czytaj dalej

ZOOpytaj eksperta

Polecamy bardzo ciekawą serię filmów z Zoo Wrocław – ZOOpytaj eksperta. W najnowszym odcinku na Wasze pytania odpowiada Anna Mękarska, prezes Fundacji Zoo Wrocław Dodo, specjalistka ds. ochrony gatunkowej zwierząt w naszym ogrodzie oraz koordynatorka hodowli zachowawczej fenków i kułanów na Europę. (więcej…)
Czytaj dalej

Zoo i Dodo na ratunek zwierzętom Azji w czasie pandemii

Serdecznie zapraszamy na spotkanie „Zoo i Dodo na ratunek zwierzętom Azji w czasie pandemii”! Dlaczego wybuchła pandemia i co oznacza dla ochrony dzikich zwierząt w Azji? (więcej…)
Czytaj dalej

Zoo i Dodo na ratunek zwierzętom Australii

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe spotkanie „Zoo i Dodo na ratunek zwierzętom Australii”, które odbędzie się we wrocławskim zoo w piątek 28 lutego! (więcej…)
Czytaj dalej

Międzynarodowy Dzień Pangolina!

Mamy nadzieję, że w 2020 roku usłyszy o tym dniu, znacznie więcej ludzi, niż w latach poprzednich… Fundacja Dodo działająca przy wrocławskim ogrodzie zoologicznym, od kilku już lat przekazuje informacje dotyczące tych, najbardziej zagrożonych przemytem, zwierząt świata. (więcej…)
Czytaj dalej

WILD RUN 2020

Pobiegnij z nami, pomóż przyrodzie - wesprzyj projekty ratowania zwierząt w Azji Południowo-Wschodniej!  To już czwarta edycja “Dzikiego Biegu”, charytatywnej akcji  organizowanej przez Fundację Dodo i wrocławski ogród zoologiczny. W tym roku z powodu pandemii bieg odbędzie się w innej formie - wirtualnej. (więcej…)
Czytaj dalej
Scroll Up
Koszyk Przedmiot został usunięty. Cofnij
  • No products in the cart.